TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
SRDCOM V KRAKOVE: V sobotu 9. mája predsa putujeme!

SRDCOM V KRAKOVE: V sobotu 9. mája predsa putujeme!

Púť do Krakova sme tento rok presunuli na iný vhodný termín. V záujem ochrany vášho zdravia sa v Krakove síce nestretneme, no rozhlasovú púť absolvujeme vo vysielaní.

Množstvo podujatí a stretnutí, na ktoré sme sa tento rok tešili bolo zrušených, či presunutých na iný termín. Podobne to bolo aj v prípade našej rozhlasovej púte do Krakova. Veríme, že 16. ročník sa nám ešte tento rok podarí zorganizovať niekedy na úvod jesene. Situácia sa však rýchlo mení, a tak s avizovaným náhradným termínom nemôžeme s istotou počítať. „V Rádiu LUMEN sme si povedali, že putovať túto sobotu predsa len budeme. Pripravili sme špeciálny program s názvom SRDCOM V KRAKOVE. Poslucháči, ktorí možno už dlho plánovali ísť na našu púť a tešili sa na ňu, by nemali premeškať naše mimoriadne vysielanie. Budete sa s nami cítiť presne tak, ako keby sme v Krakove skutočne boli. Jediný rozdiel bude v tom, že všetko sa odvysiela z Banskej Bystrice," približuje ideu pútnickeho dňa Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN n.o. 

PÚTNICKÝ PROGRAM NA RÁDIU LUMEN (sobota 9. mája):

06:00 - 08:00 Ranné spojenie (vysiela Martin Šajgalík) Tematické živé vysielanie navodzujúce atmosféru minulých ročníkov pútí Rádia LUMEN do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove. Kontaktné vysielanie, do ktorého poslucháči môžu písať svoje spomienky, zážitky, postrehy a svedectvá o putovaní do Krakova. 
08:00 - 08:30 Ruženec svetla 
08:30 - 10:00 Sv. omša s adoráciou z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici  Priamy prenos sv. omše a adorácie. Celebruje Peter Staroštík, dekan farár farnosti Banská Bystrica – Katedrála, káže Pavol Jurčaga, náboženský redaktor Rádia LUMEN.  
10:00 - 11:00 Viera do vrecka: O duchovnej hĺbke Magnifikátu. Hosť: sestra Dagmar Kráľová.  
11:00 - 12:00 Príhovory z Krakova: Výber z príhovorov otcov biskupov a ďalších hostí, ktoré odzneli na púťach Rádia LUMEN v Krakove počas uplynulých ročníkov.   
12:00 - 12:10 Raduj sa Nebies Kráľovná  
12:10 - 12:30 Piesne o Božom milosrdenstve
12:30 - 13:00 Modlitba bolestného ruženca 
13:00 - 14:00 Krakov v hudobných súvislostiach: Mozaika hudobných hostí, ktorí spolu s nami putovali do Krakova. Výber hudobného repertoáru Moniky Kandráčovej, Kapucínov, skupiny F6, speváčky Simy Martausovej či tvorivej skupiny Poetica Musica.  
14:00 - 15:00 Božie milosrdenstvo nás sprevádza aj tento rok: Živé vysielanie obsahujúce rozhovory o zážitkoch v Krakove, kontakt s poslucháčmi, kňazmi a pútnickými skupinami, ktoré s nami dlhoročne putujú. Príprava na Hodinu Božieho milosrdenstva a príhovor sr. Clarety z Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva
15:00 - 15:15 Korunka Božieho Milosrdenstva

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 29.11.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na november: Aby bol rozvoj robotizácie a umelej inteligencie vždy ľuďom na osoh.
 • Úmysel KBS na november: Aby sa prehlbovala naša úcta k Svätému Písmu, ktoré je prameňom zjavenia pravého Boha
 • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.