TopTip

Srbský patriarcha držal palce srbským športovcom v Tokiu

Srbský patriarcha držal palce srbským športovcom v Tokiu zdroj foto: pexels.com

Srbskí vodní pólisti získali v nedeľu poslednú zlatú medailu, ktorá sa udeľovala na letných olympijských hrách v Tokiu. Srbsko porazilo Grécko vo finále v stredisku Tatsumi Water Polo Center v pomere 13:10 a po Riu opätovne získalo zlato. Srbi však mali pri tom malú výhodu, pretože do Japonska vycestovali s požehnaním belehradského patriarchu Porfirijeho, ktorý im držal palce aj počas zápasov.

Porfirije prijal srbský vodnopólový tím vo svojom belehradskom sídle pred odchodom do Tokia. Patriarcha vyzval športovcov, aby súťažili férovo a prejavovali rešpekt svojim súperom. Tých treba rešpektovať pri víťazstve aj pri prehre. Porfirije podčiarkol základnú myšlienku olympijských hier, ktoré spájajú národy. Kapitán srbského tímu daroval patriarchovi ako darček vodnopólovú čiapku.

V túto nedeľu patriarcha zablahoželal všetkým srbským športovcom k úspechu. Vodným pólistom posla osobitnú správu: váš úspech je príkladom toho, čo je možné vďaka tvrdej práci a svornosti.

Zdroj: kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.