TopTip

Spomienka na biskupa Jána Vojtaššáka v priamom prenose

Spomienka na biskupa Jána Vojtaššáka v priamom prenose biskup Ján Vojtaššák

V sobotu 13. februára si pripomenieme 100. výročie biskupskej vysviacky božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Pripomenieme si to v priamom prenose.

Aj počas tohto roka si pripomíname významné udalosti zo života Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Po 70. výročí monster procesu, ktoré sme si pripomenuli začiatkom januára, si 13. februára 2021 pripomenieme ďalšie významné okrúhle výročie: 100 rokov od prijatia biskupskej vysviacky troch slovenských biskupov Mons. Jána Vojtaššáka pre Spišskú diecézu, Mons. Mariána Blahu pre Banskú Bystricu a Mons. Andreja Kmeťka pre Nitru. 

13. februára 2021 spoločne poďakujeme za dar biskupskej služby Jána Vojtaššáka nielen pre Spišskú diecézu, ale aj pre celé Slovensko. V Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule bude celebrovať slávnostnú sv. omšu Mons. Cyril Vasil, apoštolský administrátor Košickej eparchie. Svätá omša bude vysielaná v priamom prenose Rádia Lumen od 10.30. Špeciálne vysielanie sa začína už o 10:20. 

V sobotu 13. februára preto neodvysielame rannú sv. omšu z banskobystrickej Katedrály sv. Františka Xaverského o 8:30. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.