TopTip

Spoločenstvo Tymian pozýva miništrantov do pôstnej aktivity Pamin

Spoločenstvo Tymian pozýva miništrantov do pôstnej aktivity Pamin TK KBS

Spoločenstvo Tymian pozýva miništrantov do pôstnej aktivity Pamin. Počas štyridsiatich dní ich pozývajú známe osobnosti prežívať každý týždeň dobrodružnú pôstnu aktivitu. Miništranti, ktorí sa do výzvy zapoja a splnia zadané úlohy, budú zaradení do žrebovania o pekné ceny. 

 

Pôstna aktivita pre miništrantov Pamin je odvodená od troch slov. Pôst, almužna a modlitba. Vysvetlil salezián Jozef Luscoň: „Samozrejme, nechce to byť aktivita len taká nejaká ťahavá, ale práve naopak, dobrodružná, vyzývačka.“

 

Pôstna aktivita je určená pre miništrantov od desať do dvadsaťpäť rokov. Tí, ktorí sa do výzvy zapoja, dostanú každý týždeň nejakú úlohu. Objasňuje Rastislav Haľko zo spoločenstva Tymian: „Prvá výzva verejná už na Popolcovú stredu a ďalších šesť potom na pôstne nedele o 17:30. Je potrebné si pozorne prečítať aj inštrukcie k tejto výzve, ako ju treba splniť. Následne sa každý miništrant snaží splniť podmienky tejto aktuálnej výzvy v stanovenom čase.“

 

Motiváciou urobiť pre miništrantov pôstnu aktivitu bolo aj to, že v tomto čase nemôžu byť pri oltári. „Potrebujeme ich vytiahnuť, potrebujeme ich dať do aktivity a práve preto cítime, že to, čo by nás zjednotilo aj v rámci Slovenska, je práve táto aktivita na pôstne obdobie,“ vysvetlil Luscoň.

 

Miništranti budú podľa Rastislava Haľka plniť rôzne výzvy, ktoré im majú pomôcť zdolávať žiadostivosť tela, žiadostivosť očí a pýchu. „Plniť výzvy, ktoré miništranta posilňujú. Schopnosť sebadisciplíny, schopnosť dávať, schopnosť vnímať sa pravdivo v pokore,“ dodal.

 

Spoločenstvo Tymian tvoria miništranti, kňazi, bohoslovci a aktívni laici, ktorí pre miništrantov pripravujú rôzne podujatia, ako púť, Bodku za prázdninami, tábor Tymian a rôzne duchovné aktivity.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.