TopTip

Spoločenský komentár: Nebezpečná jazda

Spoločenský komentár: Nebezpečná jazda Ilustračná fotografia

Odhliadnuc od situácie, ktorá sa láme uprostred terajšej vlády, zdravotná situácia v našej krajine sa nezhoršuje dramaticky. Hoci zdravotnícke zariadenia čelia v ostatných mesiacoch vysokému fyzickému a psychickému zaťaženiu, nedostalo sa badateľne na verejnosť, že by pre to niektoré prestali poskytovať zdravotnú starostlivosť.

Dennodenné náročné zdravotnícke výkony v nepohodlných ochranných odevoch, a miestami možno aj nevďační a nervózni pacienti, ktorí nevedia v týchto náročných časoch oceniť službu druhých. Alebo sú nervózni len preto, že boli nedobrovoľne vytrhnutí zo svojho stereotypu. Aj vďaka tomu, že príprava na poskytovanie zdravotnej starostlivosti je dlhoročná cesta, počas ktorej si vymieňajú skúsenosti skúsení s nováčikmi, a teda prebieha tam kontinuálne vzdelávanie, sa nemusíme obávať, že by zdravotný systém skolaboval, ak by bol vystavený nadmernej záťaži. Takej, akou je táto pandémia.

Na viacerých predstaviteľoch terajšej vlády však takú mieru zodpovednosti nebadať. Mnohé strany terajšej vlády vznikli na základe myšlienky úzkeho okruhu jej iniciátorov, ako nejaký súkromný start up. Teraz, keď sa im podarilo relatívne ľahko a rýchlo uspieť, aj pre slabé väzby v rámci svojich politických štruktúr necítia takú mieru zodpovednosti, aby primerane narábali so zverenou mocou.

Napriek tomu, že pandemická situácia sa azda už čoskoro začne zlepšovať, je stále potrebné manažovať túto krízu,  rýchlo reagovať na zmenenú situáciu a novo vznikajúce výzvy vrátane stratégie očkovania.

Hoci to uprostred vládnej krízy až tak nevidno, jednotliví zamestnanci rezortov už stihli preukázať značnú mieru reflexie na vznesené podnety a pripomienky. Napríklad aj webová stránka prihlasovania na testovanie alebo očkovanie je už užívateľsky prívetivejšia než pred mesiacom.

Riadenie krízovej situácie na Slovensku sa podobá na výlet autobusom do hôr. Bolo by veľmi nezodpovedné od tých, ktorí teraz tento autobus riadia, púšťať volant z ruky práve v čase, keď sa nachádzame na pasáži cesty s mnohými ostrými zákrutami v členitom horskom teréne. Kým by sa našiel iný riadne menovaný šofér, môže prejsť ešte veľa času. A dovtedy by sa táto krajina mohla zrútiť symbolicky do priepasti.

Každý jeden zvolený poslanec Národnej rady dostal od občanov mandát na výkon verejnej moci. V rámci svojich poslaneckých klubov by ich mali využiť aj na to, aby sa terajšia situácia upokojila. Hľadanie nových šoférov našej krajiny sa môže odložiť na pokojnejšie časy.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.