TopTip

Spišský katechetický úrad pripravil rôzne pôstne aktivity a materiály

Spišský katechetický úrad pripravil rôzne pôstne aktivity a materiály TK KBS

Aj tohtoročné pôstne obdobie prežívame v obmedzených podmienkach. Diecézny katechetický úrad Spišskej diecézy preto pripravil rôzne pôstne aktivity a materiály. Ponuka je zameraná pre školy a pre rodiny v rámci rodinnej katechézy. Diecézny katechetický úrad Spišskej diecézy každý rok ponúka rôzne aktivity a materiály počas pôstu. Tento rok je však podľa riaditeľa Diecézneho katechetického úradu Viktora Pardeľa iný než tie predošlé: „V tomto roku vzhľadom k tomu, že sa nám zopakovala situácia, keď máme zatvorené kostoly, tak  sme dali dokopy ponuku pôstnych materiálov. Robíme to už niekoľko rokov, avšak v tomto roku to bolo so zameraním do škôl a do rodín v rámci školského vyučovania náboženstva alebo v rámci klubov, po prípade  sme to ponúkli aj rodinným spoločenstvám,“ povedal.


Z minulých rokov ide podľa Viktora Pardeľa o sadu 3D krížov. „Z roku 2017 je to 3D so zastaveniami krížovej cesty a z minulého roka je to 3D kríž Toto robte na moju pamiatku, s vyobrazením svätej omše, s vyobrazením poslednej večere, s vyobrazením obety na kríži. Takisto knižočka pre deti Ježišova je naša krížová cesta, kde chýba šesť postáv, ktoré si deti dolepia a samozrejme, že tým najdôležitejším obsahom je samotný text pobožnosti krížovej cesty,“ informoval Viktor Pardeľ.


Okrem toho ponúkajú aj skladačku 3D Golgoty, ktorá pozostáva zo šiestich častí, ku ktorým sú pripravené aj texty katechéz. „Všetko sa dá nájsť na našej webovej stránke dkuspis.sk a takisto aj na Facebooku Spišskej diecézy. Facebbok zahŕňa aj ponuku interaktívnej pôstnej prípravy. Je to pôstna príprava v Roku svätého Jozefa,“ dodal.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.