TopTip

Spišský biskup rehoľníkom: Nestrácajte nádej

Spišský biskup rehoľníkom: Nestrácajte nádej TK KBS

Z dôvodu nepriaznivej epidemickej situácie a aktuálne platných nariadení sa tento rok neuskutoční stretnutie rehoľníkov s biskupom v Spišskej diecéze. Stretnutie sa každý rok koná pri príležitosti Dňa zasväteného života. Biskup ich tentoraz oslovil listom. 

 

Spišský diecézny administrátor Ján Kuboš sa zasväteným osobám, ktoré pôsobia v Spišskej diecéze, prihovoril ďakovným listom. „V prvom rade sa vám chcem poďakovať za vaše rozhodnutie nasledovať chudobného, čistého a poslušného Krista. Vo svete, ktorý tieto hodnoty uznáva čoraz menej,” uvádza sa v liste.


Ako sa v ďakovnom liste ďalej píše, už takmer celý rok prežívame s menšími či väčšími obmedzeniami brániacimi vykonávať naše poslanie v cirkvi a vo svete tak, ako by sme si to predstavovali. „Z úprimného srdca vám ďakujem, že ste aj v tomto náročnom a komplikovanom období dokázali byť kreatívni a všelijakými spôsobmi ste sa dostali k tým, ktorým ste poslúžili. V našej Spišskej diecéze v roku 2020 pôsobilo niečo viac ako štyridsať rehoľníkov a takmer dvestosedemdesiat rehoľníčok. K tomuto počtu s radosťou pripočítavame aj dve osoby, ktoré boli v lete zasvätené v Ordo Virginum, a samozrejme aj ďalších kandidátov a kandidátky rôznych foriem zasväteného života,“ napísal spišský biskup.


Na záver tohto ďakovného listu všetkým zasväteným praje a povzbudzuje, aby sa nenechali ničím znechutiť. „Aby ste nestrácali nádej, že aj v týchto časoch je Kristus s nami, vie o našich problémoch a dáva nám silu na ich zvládanie a prostriedky na ich prekonanie. Buďte tým, čím máte byť v tomto temnom a preľaknutom svete. Svetlom, ktoré rozháňa tmu a prináša radosť a pokoj.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.01.2022

  • O dar viery pre synčeka, milosť obrátenia pre manželku, pokoj v rodine, potrebné milosti pre Bohu známu sestru a osobný úmysel. (Ján)
  • O návrat mojich dospelých detí k viere. (mama)
  • O zdravie a vyriešenie aktuálnych zdravotných i osobných problémov. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.