TopTip

Spišskí biskupi sa vyliečili z ochorenia COVID-19

Spišskí biskupi sa vyliečili z ochorenia COVID-19

Spišský pomocný biskup Mons. Ján Kuboš a spišský emeritný pomocný biskup Mons. Andrej Imrich ukončili karanténu, v ktorej boli po pozitívnom testovaní na ochorenie COVID-19. "Ďalšie testy, ktoré absolvovali v uplynulých dňoch, boli negatívne," informoval TK KBS Peter Majcher, hovorca Spišskej diecézy.

"Priebeh choroby u oboch biskupov bol mierny. Choroba sa prejavila krátkodobým zvýšením teploty. Po domácej izolácii sa naplno zapoja do činnosti biskupstva a bežného života," uviedol Majcher. V utorok budú obaja prítomní na pohrebe spišského diecézneho biskupa Mons. Štefana Sečku, ktorý bude v úzkom kruhu biskupov, kňazov a rodiny v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule.

Negatívni sú po karanténe a ďalších testoch aj rektor Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule Peter Majda, vicerektor seminára Michal Janiga a pätnásti bohoslovci. Priestorové podmienky seminára umožnili úplne izolovať pozitívne testovaných. Priebeh choroby bol u všetkých veľmi mierny. V seminári sa v súčasnosti vyučuje dištančnou formou.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 25.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.