TopTip

Sochu Piety v Šaštíne poškodil spadnutý strom

Sochu Piety v Šaštíne poškodil spadnutý strom Peter Zimen

Sochu Piety v Šaštíne poškodil spadnutý strom. Socha sa nachádza na podstavci v parku pred Bazilikou Sedembolestnej Panny Márie. Pri silnom vetre a daždi na ňu spadol strom a výrazne ju poškodil. 

Socha, Pieta z roku 1883, bola zreštaurovaná v roku 2013 pri príležitosti Roka Sedembolestnej. Po poškodení je opäť v rukách reštaurátora. Vysvetľuje správca Farnosti Šaštín-Stráže, páter Martin Lehončák: „Pri veternej smršti, ktorá bola z nedele na pondelok na Záhorí, starý gaštan, ktorý bol už chorý, praskol pri silnom vetre a padol na túto sochu.“
Pri páde poškodil nielen sochu, ale i dve časti podstavca. „Zvyšok, tie dva podstavce vrchné, také obdĺžniky, a samotná socha sú už v ateliéri u reštaurátora. Nazbieralo sa šesť banánových krabíc úlomkov z tejto sochy,“ povedal Lehončák.
Časť sochy zostala nepoškodená. „Tvár Panny Márie a tvár Pána Ježiša ostali nepoškodené, ale ostatné je na maličké kúsky, kedy reštaurátor bude musieť hodinárskym spôsobom spájať časti, bude to špeciálna práca pre neho, aby to dal všetko dokopy. Dúfajme, že sa to podarí, a veríme silne, že to bude naozaj na väčšiu Božiu a slávu a s Božou pomocou, že tá socha bude vyzerať tak a ešte krajšie ako predtým,“ dodal.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 21.01.2022

  • O dar viery pre synčeka, milosť obrátenia pre manželku, pokoj v rodine, potrebné milosti pre Bohu známu sestru a osobný úmysel. (Ján)
  • Poďakovanie za všetky udelené milosti a prosba o zdravie, dar viery, Božiu pomoc a ochranu Panny Márie pre celú rodinu. (Vierka)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.