TopTip

So zasvätenými sa tento rok nestretne ani biskup Viliam Judák

So zasvätenými sa tento rok nestretne ani biskup Viliam Judák TK KBS

So zasvätenými zo svojej diecézy sa tento rok na sviatok Obetovania Pána nestretne ani nitriansky biskup Viliam Judák. Nedovoľujú to aktuálne obmedzenia v súvislosti s koronakrízou. Preto sa biskup rozhodol rehoľníkom prihovoriť prostredníctvom listu. 

 

Rehoľníci sa mali s nitrianskym biskupom Viliamom Judákom stretnúť v Nitre. Aktuálne opatrenia to však neumožňujú. Biskup ich preto pozdravil aspoň formou listu v nádeji, že im bude dopriate stretnúť sa neskôr aj osobne. 

 

„V prvom rade ďakujem Bohu za to, že dal aj našej Nitrianskej diecéze také prehojné dary v podobe chariziem, toľkých inštitútov zasväteného života a spoločností apoštolského života. S veľkým dojatím som sa dozvedal a stále dozvedám o odvahe a ochote mnohých z vás slúžiť všade, kde treba, nevynímajúc službu tým, ktorí ochoreli na nový koronavírus,“ napísal biskup Judák.


Zasvätených biskup vyzval, aby usilovali prežívať prítomnosť s perspektívou, ako k tomu vyzval pápež František vo svojom apoštolskom liste všetkým zasväteným osobám. Pripomína, že máme istotu viery, že Boh a Otec nášho Pána Ježiša Krista je Otec milosrdenstva a Boh všetkej útechy. 


„Práve vďaka tomu môžeme aj dnes v neľahkej situácii, ktorá dolieha na nás všetkých, veriacich i neveriacich, objať budúcnosť s nádejou. A túto nádej aj priniesť svetu, pretože ju potrebuje. Nie. Nespájajme sa s prorokmi nešťastia. Ako povedal Benedikt XVI. v homílii na sviatok Obetovania Pána druhého februára 2013, ale spájajme sa s tým, ktorý svojou smrťou našu smrť premohol a tým, čo sú v hroboch, život daroval,“ zdôraznil Viliam Judák.

 

Biskup v liste rehoľníkov zároveň vyzval, aby spoločne aj v dnešnom svete svedčili o ukrižovanom a vzkriesenom Pánovi, ktorý je v ňom pre človeka jedinou istotou, jedinou nádejou, ktorá nezahanbuje.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.