TopTip

Slovenský dohovor za rodinu pripravil dvadsaťštyrihodinový ruženec za Slovensko

Slovenský dohovor za rodinu pripravil dvadsaťštyrihodinový ruženec za Slovensko TK KBS

Slovenský dohovor za rodinu pripravil cez víkend prostredníctvom internetu dvadsaťštyrihodinový ruženec za Slovensko. Do modlitby sa zapojili viacerí slovenskí biskupi, kňazi, laici, spoločenstvá aj rehoľné rády. Záštitu nad podujatím prevzal spišský diecézny administrátor, biskup Ján Kuboš. Prvý ruženec sa pomodlil jezuita Ján Ďačok z Baziliky Santa Maria Maggiore v Ríme. Modlitbovú reťaz zakončil modlitbou krížovej cesty rožňavský biskup Stanislav Stolárik. Modlili sa aj arcibiskupi Ján Orosch a Ján Babjak. 

Dvadsaťštyrihodinovú modlitbovú reťaz posvätného ruženca sa modlili biskupi, kňazi, zasvätení a laici z rôznych mariánskych pútnických miest po celom Slovensku. Modlitbová reťaz sa začala v Bazilike Santa Maria Maggiore v Ríme, ktorá je matkou všetkých bazilík. Vysvetľuje Erik Zbiňovský zo Slovenského dohovoru za rodinu: „V roku 590 Svätý Otec v Ríme počas morovej epidémie niesol v procesii ikonu práve Panny Márie nazývanej Salus Populi Romani a mor bol vtedy zastavený. Preto sa práve pred touto ikonou začali modlitby posvätného ruženca.“
Záštitu nad dvadsaťštyrihodinovým ružencom za Slovensko prevzal spišský diecézny administrátor, biskup Ján Kuboš. Počas online prenosu povedal, že chceme aj tento čas, ktorý nám dáva Boh ako vzácny dar, zužitkovať na posvätenie. „Každá modlitba má sa vyznačovať aj oslavou, odprosením, poďakovaním aj prosbou,“ uviedol.
Do modlitby posvätného ruženca sa zapojil aj prešovský gréckokatolícky arcibiskup Ján Babjak. Ten všetkých povzbudil, aby sme situáciu, ktorú prežívame, vzali z krajšieho konca. „Pokúsme sa ju prijať ako veľkú výzvu vrátiť sa k Bohu. Ako výzvu viac ho poznať, milovať, viac mu patriť,“ vyzval vladyka.
Podľa Erika Zbiňovského zo Slovenského dohovoru za rodinu mal dvadsaťštyrihodinový ruženec za Slovensko viac ako štyristotisíc pozretí. „Našou snahou však nie je naháňať čísla, ale prispieť s Božou pomocou k tomu, aby sa ľudia začali úprimne modliť a robiť pokánie,“ dodal. Slovenský dohovor za rodinu plánuje dvadsaťštyrihodinovú reťaz modlitby ruženca opakovať každý trinásty deň v mesiaci.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.