TopTip

Slovensko má za sebou jedenásty ročník Národného týždňa manželstva

Slovensko má za sebou jedenásty ročník Národného týždňa manželstva TK KBS

Inšpiratívne myšlienky, videá či podcasty na každý deň. Diskusia s odborníkom, Večer pre dvoch a mnoho ďalšieho. Slovensko má za sebou jedenásty ročník Národného týždňa manželstva. Prvýkrát sa konal výlučne cez internet. Páry vďaka tomu neboli viazané len na program pripravený v ich regióne, ale mohli sa zapojiť do ktorejkoľvek aktivity nezávisle od času a svojho bydliska. Heslo kampane Bezpečne v manželstve reflektovalo náročné obdobie, v ktorom žijeme, a premietlo sa aj do samotného programu. Podieľali sa na ňom viacerí partneri. 

 

Pripraviť Národný týždeň manželstva čisto v online priestore považovali národní koordinátori kampane, manželia Sochorovci, najskôr za nevýhodu. Napokon to však nebolo celkom tak. Vysvetľuje Vladimír Sochor: „Páry si to mohli program vychutnať alebo vyhľadať v pohodlí svojho domova. V tom čase, ktorý im najlepšie vyhovuje.“

V duchu hlavnej témy Bezpečne v manželstve organizátori spracovali osem aspektov manželstva. Štyri, ktoré ho ohrozujú, a štyri, ktoré ho posilňujú. Pokračuje Renáta Sochorová: „Niekedy to boli také úsmevné scénky, ktoré ilustrovali napríklad ohrozenia, ktoré nám vo vzťahu hrozia. Alebo to boli rozhovory, ktoré sme natočili. Bol tam napríklad rozhovor s profesorom Krčmérym.“


Národný týždeň manželstva vyvrcholil Večerom pre dvoch. Táto aktivita mala veľký úspech u manželov, ktorým ju pripravili ich deti. Podelili sa o to v spätnej väzbe. Vladimír Sochor opisuje, že všetko malo nečakaný priebeh. „Oni to len tak spomenuli pred svojimi štyrmi deťmi, že taký večer by bol fajn a detizorganizovali nielen babysitting najmladšieho súrodenca, ale dokonca im upiekli koláčiky a stiahli sa do svojej izby, aby ich rodičia mohli mať Večer pre dvoch,“ povedal.


Textové, zvukové i audiovizuálne podklady z práve skončenej kampane sú stále dostupné na stránke ntm.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.