TopTip

Slovenskí saleziáni prostredníctvom občianskeho združenia Savio pomáhajú v rôznych kútoch sveta

Slovenskí saleziáni prostredníctvom občianskeho združenia Savio pomáhajú v rôznych kútoch sveta TK KBS

Slovenskí saleziáni prostredníctvom občianskeho združenia Savio pomáhajú v rôznych kútoch sveta. Poslednou zbierkou „Pomoc pre Indiu“ sa snažia pomôcť ľuďom v Indii zasiahnutých druhou vlnou pandémie ochorenia COVID-19. Cieľom zbierky bolo podporiť aktivity partnerskej organizácie BREADS na priamu pomoc obyvateľom indických štátov Karnataka a Kérala. Vďaka finančnej podpore zo Slovenska poputuje do Indie výsledná suma 11 421 eur. Verejnosť sa do zbierky mohla zapojiť v období od 25. mája 2021 do 2. júla 2021. “Viac ako  6300 eur sme dostali zo zbierky, plus sme priložili 5 000 eur, ktoré sme dostali za misijný kalendár. Takže sme do indie poslali viac ako 11 300 eur,” povedal salezián Štefan Kormančík, ktorý je predsedom združenia SAVIO.

Vyzbierané peniaze sa použijú na nákup takzvaných COVID balíčkov, ktoré obsahujú rúška, dezinfekcie a stravu. Ľuďom umožnia vychádzať za prácou. “Títo ľudia musia vychádzať denne za prácou. Ak nemôžu vyjsť za prácou, automaticky to znamená hlad. To už na Slovensku nepoznáme. Oni sú nádeníci. Denní pracovníci. Ráno ide hľadať prácu a večer dostane mzdu. Ak nedostane, tak jeho rodina hladuje. Pre mnohých teda lockdown znamenal hneď hlad,” uviedol Kormančík.

Dôležitú súčasť pomoci tvorí aj zvyšovanie povedomia o ochorení, prevencii a možnosť očkovania. “Osveta, ako sa chrániť, čo je dôležité aj na Slovensku. Lebo sa šíri mnoho falošných správ. V týchto krajinách to môže byť ešte horšie,” zdôraznil.

SAVIO o. z. od roku 2005 saleziánskym štýlom vytvára priestor pre solidaritu s chudobnými a skvalitňuje život mladých v menej rozvinutých krajinách. Prostredníctvom projektov,  zbierok a práce dobrovoľníkov pomáha ľuďom v neľahkej životnej situácii. SAVIO vytvára priestor pre aktívne šírenie dobra.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.