TopTip

Slovenská katolícka charita vyzýva k aktivitám zvyšujúcim pozornosť voči rizikám moderného otroctva

Slovenská katolícka charita vyzýva k aktivitám zvyšujúcim pozornosť voči rizikám moderného otroctva TK KBS

Slovenská katolícka charita vyzýva k aktivitám zvyšujúcim pozornosť voči rizikám moderného otroctva. Urobila tak pri príležitosti Medzinárodného Dňa povedomia a modlitby za obete obchodovania. Jednou z aktivít sú modlitby, ktoré spájajú veriacich po celom Slovensku, no pripravené sú aj aktivity pre deti a súťaž trvajúca do konca mesiaca.
Katolícka cirkev má dôležitý hlas v boji proti obchodovaniu s ľuďmi. A jednou z jej iniciatív je spájanie veriacich z celého sveta pri spoločnej modlitbe 8. februára. Hovorí Monika Molnárová zo Slovenskej katolíckej charity. „V tento deň sa spájame s celým svetom a spoločne prosíme za vykorenenie zločinu novodobého otroctva a zároveň za uzdravenie hlbokých rán, ktoré zanecháva na obetiach,“ povedala.
Medzinárodný deň povedomia a modlitby za obete obchodovania s ľuďmi bol ustanovený Svätým Otcom Františkom pred ôsmimi rokmi. Tento neľudský obchod sa dotýka aj Slovenska. Opäť hovorí Monika Molnárová. „Štatistiky za minulý rok ešte nie sú uzavreté, no v roku 2020 bolo identifikovaných 62 obetí, z toho o niečo viac žien ako mužov, a zvýšil sa počet identifikovaných detských obetí.“
Deň modlitby za obete obchodovania s ľuďmi sa slávi na liturgickú spomienku na sv. Bakhitu, ktorá sama prežila otroctvo. Pápež František vo video posolstve k Medzinárodnému dňu modlitby a povedomia proti obchodovaniu s ľuďmi vyzval ženy i mužov naplno sa zaangažovať za zmenu mentality, ktorá pošliapava dôstojnosť žien a dievčat, a násilím udržiava schému podradnej roly ženy v spoločnosti. Tohtoročný 8. Medzinárodný deň povedomia a modlitby za obete obchodovania s ľuďmi s témou: Sila starostlivosti, ženy, ekonomika a obchodovanie s ľuďmi, sa zameriava na reflexiu ohľadom často nedôstojného postavenia žien v jednotlivých spoločnostiach. Pápež vo video posolstve poukazuje na tento rozmer problému.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Bungalow with a covered terrace.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.