TopTip

Šikanovanie kongregácie Matky Terezy indickou vládou

Šikanovanie kongregácie Matky Terezy indickou vládou zdroj foto: pexels.com

Pod nátlakom zo strany indickej vlády kongregácia „Misionárok lásky k blížnemu“ zatvorila detský domov v štáte Uttarpradéš. Ministerstvo obrany ešte predtým tvrdilo, že zariadenie založené Matkou Terezou v Kanpure pred viac ako 50 rokmi bolo postavené na armádnom pozemku, ktorého prenájom vypršal v roku 2019. Informovala o tom vo štvrtok ázijská tlačová služba Ucanews.

„Je poľutovaniahodné, že zariadenie, ktoré slúžilo opusteným a ľuďom bez hlasu v spoločnosti, sa zatvára namiesto predlženia prenájmu,“ povedal hovorca Indického katolíckeho fóra. Fórum vyjadrilo nepochopenie aj ohľadom požiadavky ministerstva obrany, aby kongregácia zaplatila v prepočte takmer 221-tisíc eur za „neoprávnené užívanie pozemku“.

K zatvoreniu sirotinca došlo len týždeň po tom, čo indická vláda zakázala zahraničné dary pre Misionárky lásky k blížnemu. Ako dôvod uviedla, že komunita už nespĺňa „kritériá oprávnenosti“. Misionárky kresťanskej lásky prevádzkujú po celej Indii útulky pre chudobných a ľudí bez domova. Podľa novín „The Hindu“ táto kongregácia v rozpočtovom roku 2020/21 získala darmi zo zahraničia okolo 750 miliónov amerických dolárov (čo je v prepočte 662 miliónov eur).

Zavretie sirotinca prevádzkovaného Misionárkami lásky k blížnemu je súčasťou série šikany a násilia proti kresťanom v Indii. Podľa údajov indického Zjednoteného kresťanského fóra (UCF) bol rok 2021 pre kresťanskú menšinu „najnásilnejším rokom“ v histórii krajiny so 486 zdokumentovanými incidentmi. Len za ostatné dva mesiace roku 2021 došlo k viac ako 100 násilným činom voči kresťanom.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.