TopTip

Si pripravený na Godzone konferenciu už budúci víkend?

Si pripravený na Godzone konferenciu už budúci víkend?

Desiaty, jubilejný, ročník Godzone konferencie sa uskutoční už budúci víkend 16. a 17. Apríla. Aj tohtoročná konferencia využije potenciál „on-line sveta“, prostredníctvom ktorého môžu organizátori sprostredkovať evanjelium tisícom ľudí. Prihlasovanie na konferenciu je v plnom prúde a stránka udalosti odhalila i podrobný program.

Téma

S predstavením tohtoročnej Godzone konferencie zaznieva veľká otázka „Si pripravený?“ Pripravený na čo, na koho? „Tá otázka nás vyzýva uvedomiť si, že On je pripravený vždy, keď sme pripravení my! Nie pripravení vydať výkon. Pripravení byť otvorení pre to, čo chce Boh robiť. Po tomto všetkom chceme byť pripravení v praktickom žití viery, pripravení ísť ešte ďalej, ak s pokorou pripustíme, že sa to dá.“, odpovedá Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone.

Program konferencie

Piatkový program otvoria hlboké chvály pod vedením umeleckého zoskupenia PiarMusic a s témou Pripravený ísť ešte ďalej, sa divákom prihovorí vedúca osobnosť spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave, Mário Tomášik. Piatkový večer bude tiež večerom svedectiev a hľadania pripravenosti v sprievode kapely Timothy, ktorá je súčasťou služby Mládež pre Krista na Slovensku.

Sestra Helena Torkošová, františkánka, ktorá pôsobila ako misionárka v Kazachstane otvorí sobotné ráno otázkou Si pripravený starať sa o svoje svetlo?, v sprievode modlitieb kapely Maranatha a keďže Godzone konferencia sa nezaobíde bez sv. omše, tú tohoročnú bude celebrovať otec biskup Jozef Haľko.

Sobotný program ďalej povedú Lamačské chvály, kapela Espé, otec Ján Buc a mnohí iní. Novinkou konferencie sú krátke rozhovory, ktoré budú nasledovať po každej prednášanej téme. „Nechceme ostávať len pri veľkých slovách, chceme sa nechať oživovať Duchom Svätým aj skrze skutočné príbehy a svedectvá a tak posúvať praktické žitie viery našich životov na novú úroveň,“ komentuje Soňa Valachová z organizačného tímu Godzone konferencie. 

V týchto diskusiách budú mať diváci možnosť vypočuť si svedectvá Zuzany Petrovej, Lenky Jamborovej, Jakuba Barbierika, Mateja „Ogara“ Saba a mnohých iných.

Detská konferencia

Organizátori nezabúdajú ani na deti a tak ako každý rok, bude pomedzi jednotlivé bloky programu prebiehať aj Detská konferencia. Keďže aj deti sú súčasťou Generácie, ktorej ide o Božie kráľovstvo, kvalitný program a modlitby čakajú aj tých najmenších.

PBS

Na stránke Godzone konferencie neustále prebieha kampaň – „PBS – Pomôž blížnemu svojmu“ ponúkajúca pomoc ľuďom, ktorí si nemôžu dovoliť lístok na konferenciu. Stačí, keď o ňu požiadajú na stránke konferencia.godzone.sk. Súčasne je tu pozvanie pre ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť a zaplatiť iným vstupenku na konferenciu. Kampaň PBS tak sprostredkuje to, aby on-line Godzone konferenciu mohol prežiť naozaj každý.

Godzone konferencia bude pre účastníkov s platnou vstupenkou dostupná 7 dní v archíve. V prípade, že si ľudia nestihnú pozrieť naživo všetky bloky konferencie alebo si budú chcieť prednášky pozrieť znovu, bude to možné vďaka archívu.

Realizácia Godzone konferencie je zastrešená Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a Radou pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska v spolupráci so spoločenstvom SP.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.