TopTip

Sestry z Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva začali prípravu k odovzdaniu sa Božiemu milosrdenstvu

Sestry z Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva začali prípravu k odovzdaniu sa Božiemu milosrdenstvu TK KBS

Sestry z Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva v Nižnom Hrušove začali tridsaťdňovú prípravu k odovzdaniu sa Božiemu milosrdenstvu cez Máriu. Každý deň počas tejto online novény zverujú Bohu cez Máriu jednu oblasť života. Hovorí sestra Faustia Szabóová: „Ľudstvo nenájde pokoj, kým sa neobráti s dôverou k môjmu milosrdenstvu. Povedal Pán Ježiš svätej sestre Faustíne. Už viac ako rok túžime po pokoji, po nádeji, po živote bez strachu. Chceme vám preto ponúknuť spôsob, ktorý vedie k vnútornej slobode a uzdraveniu duše v čase skúšok. Odovzdať sa trojjedinému Bohu cez Máriu. Mária je tá, ktorá sa dokonale zverila Bohu. Spolu s ňou sa učíme počúvať Božie slovo a rozjímame nad tajomstvom Božieho milosrdenstva k nám, aby sme sa mu mohli s dôverou odovzdať.“
Potrebný text na každý deň nájdete v knižočke Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok alebo na YouTube kanáli Združenia Faustínum. „Veríme, že osobným zasvätením sa Panne Márii môžeme urobiť veľký krok vpred na ceste nášho osobného vzťahu s Bohom. Aj vďaka nášmu svedectvu môžu iní spoznávať Božiu odpúšťajúcu lásku a milosrdenstvo, ktoré sa skláňa nad nami všetkými, v každom okamihu nášho živote,“ povedala sestra Faustia.
Na konci tridsaťdňovej prípravy sa sestry budú modliť modlitbu odovzdania. Spoločná modlitba sa uskutoční po slovenskej svätej omši v nedeľu 30. mája o jedenástej hodine v kláštornej kaplnke v krakovských Lagiewnikoch.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Moderna casa familiare di 4 stanze con spazio per riporre oggetti, una stanza da letto al piano terra e un atrio open space

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.