TopTip

Sestry v Revúcej sa tešia z prítomnosti Krista v kaplnke

Sestry v Revúcej sa tešia z prítomnosti Krista v kaplnke

Pre komunitu misijných sestier v Revúcej nastali predčasné Vianoce. V ich príbytku začal spolu s nimi bývať Eucharistický Kristus. Rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik posvätil kaplnku Svätej rodiny, ktorá sa nachádza v priestoroch novozaloženej komunity Misijných sestier.

Biskup Stolárik sa vo svojom príhovore prihovoril prítomnému spoločenstvu kňazov a sestier. Vyzdvihol fakt, že sestry bývajú uprostred Božieho ľudu, a tak sú znamením Božieho kráľovstva, ktoré prichádza viditeľným spôsobom. A prítomnosť Eucharistického Krista v kaplnke bude premieňať toto prostredie.

Keďže sa posviacka kaplnky uskutočnila v prvú sobotu mesiaca, v homílii sa zameral aj na posolstvo Fatimy, najmä na stretnutie detí s Anjelom pokoja. „Možno aj vy ste tu taký anjel, ktorý prichádza do tohto prostredia, aby ste ľudí pripravovali na prijatie Eucharistie, naučili ich modliť sa a konať skutky pokánia za vlastné hriechy a za obrátenie hriešnikov. Na záver sestrám poprial: „Nech vás sprevádza Duch Svätý a mocný príhovor Panny Márie, aby sme všetci vytvárali jednu rodinu Svätej Cirkvi, farnosti, dekanátu a diecézy.“

Novozaložená komunita v Revúcej sa rozbiehala postupne. V januári 2020 prišli do neveľkého mestečka na Gemeri prvé sestry. Najprv bývali v prenajatom byte, neskôr vďaka úžasnej Božej Prozreteľnosti a modlitbám mnohých Revúčanov mohli kúpiť vlastný byt. V ňom teraz bývajú tri sestry. Ich prácou je apoštolát s deťmi a mladými, najmä katechéza v katolíckej materskej škôlke a na všetkých základných a stredných školách v meste. Sestry sa tiež venujú službe osamelým ľuďom načúvaním ich príbehov a prinášaním svätého prijímania do ich domovov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.