TopTip

Sestry Matky Terezy môžu znova prijímať dary

Sestry Matky Terezy môžu znova prijímať dary zdroj foto: pixabay.com

Indická vláda zrušila zákaz prijímania darov zo zahraničia pre humanitárnu organizáciu Misionárky lásky k blížnemu, ktorú založila Matka Tereza. V praxi to znamená, že táto ženská kongregácia znovu smie prijímať peňažné dary zo zahraničia, ako v sobotu informovala ázijská tlačová služba Ucanews. Hovorkyňa kongregácie Sunita Kumarová povedala, že sa im uľavilo. Kongregácia s takým niečím nerátala. 

Hinduistická nacionalistická vláda v Naí Dillí uvalila zákaz prijímania finančných darov zo zahraničia 27. decembra. Ako dôvod uviedla, že táto pomocná organizácia už nespĺňa „kritériá oprávnenosti“ na prijímanie finančných darov zo zahraničia.

Misionársky lásky k blížnemu prevádzkujú útulky pre chudobných a bezdomovcov po celej Indii. Podľa novín „The Hindu“ táto kongregácia získala v rozpočtovom roku 2020/21 zo zahraničia 750 miliónov amerických dolárov (čo je v prepočte 662 miliónov eur).

Po vládnom zákaze vzrástli obavy, či Misionárky lásky k blížnemu dokážu v budúcnosti financovať všetky svoje charitatívne diela. V tom čase pozorovatelia hodnotili príslušné vládne rozhodnutie ako ďalší prejav šikany zo strany hinduistickej nacionalistickej politiky voči kresťanom v krajine. Politika premiéra Narendru Modiho ide ruka v ruke s „úchvatným nepriateľstvom voči kresťanom“, varoval národný riaditeľ Pápežských misijných diel (Missio) v Rakúsku P. Karl Wallner.

Matka Tereza sa narodila na území dnešného Severného Macedónska. Celosvetovo známou sa stala vďaka svojej práci s chudobnými, bezdomovcami, chorými a umierajúcimi v Indii. V roku 1979 za to dostala Nobelovu cenu za mier. Matka Tereza zomrela v septembri 1997 v indickej Kalkate. Katolícka cirkev ju svätorečila.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Progetto di casa a più piani con garage.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.