TopTip

Sestry Matky Terezy môžu znova prijímať dary

Sestry Matky Terezy môžu znova prijímať dary zdroj foto: pixabay.com

Indická vláda zrušila zákaz prijímania darov zo zahraničia pre humanitárnu organizáciu Misionárky lásky k blížnemu, ktorú založila Matka Tereza. V praxi to znamená, že táto ženská kongregácia znovu smie prijímať peňažné dary zo zahraničia, ako v sobotu informovala ázijská tlačová služba Ucanews. Hovorkyňa kongregácie Sunita Kumarová povedala, že sa im uľavilo. Kongregácia s takým niečím nerátala. 

Hinduistická nacionalistická vláda v Naí Dillí uvalila zákaz prijímania finančných darov zo zahraničia 27. decembra. Ako dôvod uviedla, že táto pomocná organizácia už nespĺňa „kritériá oprávnenosti“ na prijímanie finančných darov zo zahraničia.

Misionársky lásky k blížnemu prevádzkujú útulky pre chudobných a bezdomovcov po celej Indii. Podľa novín „The Hindu“ táto kongregácia získala v rozpočtovom roku 2020/21 zo zahraničia 750 miliónov amerických dolárov (čo je v prepočte 662 miliónov eur).

Po vládnom zákaze vzrástli obavy, či Misionárky lásky k blížnemu dokážu v budúcnosti financovať všetky svoje charitatívne diela. V tom čase pozorovatelia hodnotili príslušné vládne rozhodnutie ako ďalší prejav šikany zo strany hinduistickej nacionalistickej politiky voči kresťanom v krajine. Politika premiéra Narendru Modiho ide ruka v ruke s „úchvatným nepriateľstvom voči kresťanom“, varoval národný riaditeľ Pápežských misijných diel (Missio) v Rakúsku P. Karl Wallner.

Matka Tereza sa narodila na území dnešného Severného Macedónska. Celosvetovo známou sa stala vďaka svojej práci s chudobnými, bezdomovcami, chorými a umierajúcimi v Indii. V roku 1979 za to dostala Nobelovu cenu za mier. Matka Tereza zomrela v septembri 1997 v indickej Kalkate. Katolícka cirkev ju svätorečila.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.