TopTip

Seriál o zvonolejároch príde v roku 2021 s novinkami

Seriál o zvonolejároch príde v roku 2021 s novinkami Predstavením francúzskeho majstra Nicolasa Bezota sme ukončili cyklus o zvonolejároch na našom území.

Už 9 rokov Vám pravidelne každý týždeň prinášame v originálnych zvonárskych seriáloch vo veľkej skratke bohaté i zaujímavé osudy všetkých našich zvonov a ich lejárov.

Svoje 85-te narodeniny slávi v týchto dňoch náš najznámejší kampanológ – Doktor Juraj Spiritza, ktorému úprimne blahoželáme. Veď vďaka nemu a vďaka jeho celoživotnému úsiliu môžeme aj my pre Vás stále sprostredkovať vždy nové a nové príbehy. 
Už celých 9 rokov (!) Vám pravidelne v premiérach i reprízach každý týždeň–čo týždeň prinášame v originálnych zvonárskych seriáloch vo veľkej skratke bohaté i zaujímavé osudy všetkých našich zvonov, ich zvonárov i majstrov zvonolejárov. Takmer 400 odvysielaných častí celého cyklu od roku 2012 až doteraz, so stovkami nahraných historických i súčasných zvonov z desiatok našich lokalít, obohatené rozprávaniami miestnych pánov zvonárov i zvonáriek, historikov, pamiatkárov, kampanológov či kňazov, ktorým všetkým chceme dnes aspoň takto symbolicky ďakovať. 
Ide o spoločný a dlhoročný úspešný i oceňovaný seriál Rádia Lumen, ktorý si za tie roky našiel svojich verných fanúšikov v piatkovej premiére ráno o 7:15 a v utorkovej repríze o 14:15.
V ostatných štyroch rokoch v 200 častiach sme Vám predstavili životy a tvorbu všetkých majstrov zvono- i delolejárov na našom území od počiatkov až po záver 17. storočia, ktoré dnes definitívne uzatvárame – osobitne ďakujúc lejárovi Robovi Slížovi, epigrafovi Mirovi Čovanovi i delmajstrovi Milanovi Madlenákovi, historikovi Mirovi Števíkovi, manželom Haviarovcom, či kampanológovi Petrovi Váchovi, ktorí obohatili celý tento lejársky cyklus. 
My sa s nimi dnes načas – v historickej prestávke storočí – rozlúčime, aby sme sa v novom roku 2021 mohli opäť pre Vás po čase venovať už zvonom i zvoneniu v liturgickom roku či v ľudovom zvykosloví...
Tešíme sa na rozhlasové stretnutia za zvuku našich zvonov aj v roku 2021 v doterajšom vysielacom čase!

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.