TopTip

Zo zahraničia
Santiago de Compostela sa od 1. júla opäť otvára.

Santiago de Compostela sa od 1. júla opäť otvára.

„Buen camino!“ - tento pozdrav na svätojakubskej ceste nebolo počuť už niekoľko mesiacov. Obľúbená pútnická cesta bola v marci uzavretá ako súčasť nariadení týkajúcich sa pandémie koronavírusu. Od 1. júla sa sem môžu pútnici vrátiť.

V tento deň sa otvoria pre pútnikov aj ubytovne na pútnickej ceste, katedrála a Medzinárodné centrum pre prijímanie pútnikov v Santiagu de Compostela. O otvorení pútnickej cesty rozhodla po konzultácii so štátnymi orgánmi Arcidiecéza Santiago de Compostela.

Organizačný výbor svätého roka, ktorý sa bude sláviť v Santiagu de Compostela v roku 2021, zároveň vyzval pútnikov na opatrnosť.

„Znovuotvorenie pútnickej cesty musí byť bezpečné a v súlade s predpismi o zdravotnej bezpečnosti,“ uviedol výbor pre svätý rok 2021, ktorého členovia sú predstaviteľmi Cirkvi a štátu.

Úrady regiónu Galícia tiež oznámili, že pripravujú „praktické usmernenia na prevenciu“ koronavírusovej infekcie na ceste svätého Jakuba (Zdroj: E-kai / Katolícke noviny)

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 12.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie nášho dieťaťa v brušku, som v 4.mesiaci tehotenstva, za trpezlivosť pri výchove 3. ročného dieťaťa a za živú vieru pre manžela Martina. Viktória
  • Za dar viery pre manželku a synčeka a za pokoj v rodine. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.