TopTip

Saleziánska rodina v nedeľu oslávila sviatok svätého Jána Bosca

Saleziánska rodina v nedeľu oslávila sviatok svätého Jána Bosca TK KBS

Saleziánska rodina v nedeľu oslávila sviatok zakladateľa a patróna, svätého Jána Bosca. Tento deň býva každoročne v saleziánskych strediskách slávnosťou, kde okrem svätých omší bývajú rôzne spoločné zábavné programy, známe ako Don Bosco šou. V nich si mladí, deti a animátori spolu so saleziánmi pripravujú kultúrno-zábavný program. Tento rok sa oslavy preniesli do online priestoru. Provinciál rehole Peter Timko slúžil svätú omšu online z bratislavského Kostola Panny Márie Pomocnice. V tento deň sa aj v ostatných saleziánskych strediskách spojili saleziáni s ľuďmi prostredníctvom internetu, aby sa spoločne modlili, ale aj zabavili.

Provinciál saleziánov na Slovensku Peter Timko sa v homílii zamýšľal nad myšlienkou z Evanjelia, kde Ježiš hovorí, že kto sa poníži ako toto dieťa, je v nebeskom kráľovstve najväčší. Túto stať evanjelia prepojil so životom Don Bosca. „Byť maličký vlastne znamená nenárokovať si na iné, ale prijať veci tak, ako sú. Vieme, že u svätého Jána Bosca boli ďalšie ťažké veci, ktoré musel prijať a je svätý aj preto, že sa to naučil,“ zdôraznil.


Aj napriek pandémii si saleziáni sviatok svojho zakladateľa pripomenuli v každom stredisku na Slovensku. Prostredníctvom internetu sa pri svätých omšiach spojili aj s ostatnými veriacimi. Predstavený žilinskej komunity Pavol Dzivý vyzdvihol, že v oratóriu Don Bosca sa každý chlapec cítil ako jedinečný a Don Boscom najviac milovaný. “Urobme z každého výchovného priestoru, každého saleziánskeho domu, každého osobného stretnutia dôvod, aby sme odovzdali posolstvo, že život je krásny, že je darom Boha a teda treba ho prežívať ako sviatok aj počas týchto dní,“ povedal.


Direktor košickej komunity saleziánov Na troch hôrkach Stanislav Haburčák poukázal, že aj v tomto náročnom čase máme sa stále radovať, ako to hovorí aj apoštol Pavol. „To, čo hovorí aj Don Bosco, neznepokojujme sa v nebezpečenstvách a v ťažkostiach. S dôverou sa modlime k Bohu a on nám pomôže.“

Saleziáni vo viacerých strediskách na Slovensku v deň sviatku svojho zakladateľa pripravili pre verejnosť online program, do ktorého sa zapojili aj mladí, deti či celé rodiny.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.