TopTip

Saleziánky uverejňujú na sociálnej sieti od Veľkej noci videá s biblickou tematikou

Saleziánky uverejňujú na sociálnej sieti od Veľkej noci videá s biblickou tematikou TK KBS

Sestry saleziánky uverejňujú na svojom profile na sociálnej sieti od Veľkej noci niekoľkosekundové videá s biblickou tematikou. Videá chcú uverejňovať každý deň až do Turíc. Iniciatívu nazvali Fifty4theBible. Na aktivite sa podieľajú okrem sestier aj mladí, ktorí absolvovali so saleziánkami biblickú školu, tiež manželia, saleziáni a oslovili aj ďalšie rehole. Sestry chcú aj takto prebudiť záujem o Sväté Písmo. 

Pandémia prebudila v mnohých ľuďoch kreativitu a prináša aj rôzne pozitívne veci. Jednou z nich je aj biblická aktivita sestier saleziánok na sociálnej sieti. „Fifty4theBible je aktivita na Instagrame. Keďže sme ako tím biblických víkendoviek Emauzy museli zrušiť všetky termíny našich kurzov, chceli sme ponúknuť aspoň nejakú náhradu za ne v online svete,“ povedala Andrea Miklovičová, saleziánka.
Saleziánky od Veľkej noci do Turíc zverejňujú na sociálnej sieti krátke, niekoľkosekundové videá s biblickou tematikou. „Naše videjká prinášajú vždy nejakú biblickú myšlienku, obľúbený citát z Písma alebo nejakú zaujímavosť, spätú so vznikom biblických kníh. Napríklad môžete vidieť model kumránskej amfory alebo zvitku tóry. Za videami stojí tím sestier saleziánok z biblického projektu Emauzy v spolupráci s mladými ľuďmi, absolventmi našich kurzov, manželmi, ktorí sa podieľajú na organizácii a tešíme sa, že sa zapojili aj saleziáni biblisti a k účasti sme oslovili aj milovníkov biblie z iných reholí,“ doplnila.
Sestra Andrea Miklovičová vysvetľuje, že ich cieľom nie je na sociálnej sieti dlho a zložito vysvetľovať Bibliu, ale vzbudiť o ňu najmä záujem. „Znovu dať zachutiť Sväté Písmo, ktoré je vždy aktuálne. Táto iniciatíva trvá počas päťdesiatich dní veľkonočného obdobia, teda od veľkonočnej nedele do Turíc, a to súvisí aj s názvom nášho biblického projektu Emauzy. Chceli by sme spolu s našimi účastníkmi, followermi, divákmi znovu zažiť skúsenosť emauzských učeníkov.“
Bližšie informácie o tejto spomínanej aktivite, ako aj o ďalších, nájdu záujemcovia na internetovej stránke salezianky.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 09.08.2022

  • O Božie požehnanie pre Oľgu, ktorá má dnes 64 rokov. (Katarína)
  • O uzdravenie mamy Janky z ťažkej choroby. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.