TopTip

Saleziánky pripravujú každú nedeľu podcast s jednou otázkou

Saleziánky pripravujú každú nedeľu podcast s jednou otázkou TK KBS

Iba jedna otázka. To je názov nového nedeľného podcastového seriálu, ktorý pripravila komunita saleziánok. Provinciálka saleziánok Monika Skalová sa v ňom vždy pýta iba jednu otázku. Tou ostatnou bola, ako je to byť zaľúbeným. Odpovedal na ňu študent Matúš Dušička. 

 

V poradí druhom nedeľnom podcastovom seriáli Iba jedna otázka si sestra Monika Skalová prichystala valentínsku tému. Hovorí, že milovať niekoho neznamená len brať do úvahy jeho dobré vlastnosti a oceňovať ich. Milovať niekoho je predovšetkým byť rád tomu, že je. „Mirko Sbarra vo svojej knihe píše. Láska nežiada, daruje. Nie je pyšná, odpúšťa. Neutečie, hľadá. Nebojí sa chýb, vie čakať, vie rásť. Otázku, aké je to byť zaľúbený, som položila Matúšovi, ktorý pochádza z Banskej Bystrice, má devätnásť rokov a študuje na Katolíckom gymnáziu Štefana Moysesa v poslednom, maturitnom ročníku,“ povedala Monika Skalová.


Študenta Matúša predstavili jeho kamaráti Natália a Marek, ktorí ho vnímajú ako zábavného a veľmi dobrého priateľa. „Je to človek, ktorý je vždy pozitívny, vždy má dobrú náladu, vždy, aj keď sa stretne s nejakými novými ľuďmi, tak sa snaží byť priateľský, komunikatívny,“ hovorí Natália. „Jeden rok sa stal aj animátorom roka, takže naozaj je vidieť, že svoj čas často venoval saleziánskemu dielu,“ doplnil Marek.


Pre samotného Matúša bolo zaľúbenie veľmi silným zážitkom a prial by ho zažiť každému. „Don Bosco povedal, že milovať znamená hľadať šťastie toho druhého. Myslím si, že v tejto krátkej vete sa skrýva veľa pravdy o pocite zaľúbenosti alebo o tom, aké je to byť zaľúbený,“ uviedol Matúš.


V budúcom podcaste Iba jedna otázka sa bude sestra Monika pýtať na to, ako by sa dalo vyčasovať sloveso inšpirovať.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.