TopTip

Saleziáni don Bosca budú mať do konca marca nepretržitú adoráciu

Saleziáni don Bosca budú mať do konca marca nepretržitú adoráciu TK KBS

Saleziáni don Bosca budú až do konca marca mať nepretržitú adoráciu. Táto aktivita začala ešte 8. marca a v nepretržitej adorácii sa striedajú saleziáni zo všetkých domov na Slovensku aj slovenskí spolubratia z Ruska, Talianska a Azerbajdžanu. Rehoľníci takto reagujú na množstvo prosieb o modlitbu, ktoré k nim ostatné týždne prichádzajú, a zároveň prosia za všetkých chorých, zomierajúcich a za ľudí, ktorí prišli o svojich blízkych. Saleziáni podobne ako iní kňazi a rehoľníci tiež pomáhajú v nemocniciach na COVID oddeleniach. 

Nepretržitú dvadsaťštyridňovú adoráciu nazvali saleziáni Adorácia 24/24. Toto číslo nie je vôbec náhodné. Vysvetľuje hovorca rehole Rastislav Hamráček: „Číslo dvadsaťštyri nám silne pripomína Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov, ktorú si vždy dvadsiateho štvrtého v mesiaci pripomíname.“
Salezián Rastislav Hamráček hovorí, že myšlienka na dvadsaťštyridňovú adoráciu vznikla z reálnej situácie, keď v ostatných týždňoch narástli telefonáty a správy od ľudí, ktorí na COVID ochoreli, a od ľudí, ktorí prosia o modlitby za chorých a zosnulých. „A tiež, aby sme prejavili znak jednoty. Lebo vnímame, že jednota je teraz krehká hodnota v našej spoločnosti,“ zdôraznil.
Adorácia saleziánov prebieha nonstop. A tak, keď sa v noci zobudíme, môžeme mať istotu, že sa práve niektorý slovenský salezián modlí pred eucharistiou. „Striedajú sa v tejto adorácii vždy spolubratia danej komunity. Striedajú v tom zmysle, že možno sa modlí celá komunita celú hodinu, alebo si to bratia podelili,“ vysvetlil Hamráček.
Saleziáni si podľa neho uvedomujú, že v týchto dňoch je v nemocniciach množstvo ľudí, ktorí sú sami a mnohí aj sami zomierajú. A práve za nich rehoľníci prosia. „Základný úmysel, ku ktorému nás pozval náš provinciálny vikár Peter Jacko, je modliť sa za chorých, za umierajúcich aj za tých, ktorí už stratili niekoho blízkeho,“ dodal.
Saleziáni pozývajú aj iné rehoľné komunity na Slovensku pridať sa v období pôstu k tejto modlitbe formou adorácie. Členovia saleziánskej rodiny, ale aj ostatní veriaci, sa môžu k adorácii duchovne pripojiť pri svojich osobných modlitbách.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.