TopTip

Salezián Marek Pančura vie premeniť suchý chlebík na chutné jedlo

Salezián Marek Pančura vie premeniť suchý chlebík na chutné jedlo

Jedným z prívlastkov varenia je, že ide o umenie. A nemyslíme tu na vzhľad jedla, ale na schopnosť z pár surovín alebo dokonca zo zvyškov potravín uvariť nejakú chutnú drobnosť či predjedlo. Vynikajú v tom viacerí zasvätení a patrí k nim aj salezián Marek Pančura, vedúci oratória a mládežníckeho strediska v Bardejove.

​Ľudovít Malík navštívil s mikrofónom kuchyňu saleziánskeho domu a natočil dva recepty. V prvom sa využije starší chlieb a v druhom sa naučíte jedno talianske predjedlo.

Recept na zapečený starší chlieb
 
Ingrediencie:
- Starší chlieb
- Cesnak
- Korenie podľa vlastnej chuti
- Olej môže byť slnečnicový, repkový alebo olivový
 
Postup:
Chlieb narežeme na kocky a rozprestrieme na plech. Do pohára nalejeme olej, do ktorého pridáme pretlačený cesnak a korenie podľa vlastnej preferencie. Všetko dobre premiešame a polejeme po kockách chleba. Trúbu vyhrejeme na 150 – 180 stupňov a pečieme približne 20 minút. Medzitým podľa potreby chlieb premiešame. Podávame ako snack k filmu a s pohárom vína.
 
Recept na parmezánové perly
 
Ingrediencie:
- Parmezán (nastrúhaný na jemno, 100 g) alebo aj iný tvrdý syr
- Dve bielka
- Rastlinný olej (1l)
 
Postup:
Do misky si oddelíme dve bielka. K nim nasypeme balenie na jemno nastrúhaného parmezánu. Hmotu dobre premiešame. Následne tvarujeme guličky. Z tejto dávky by malo vyjsť približne 8 guličiek. Guličky sa môžu ale aj nemusia obaliť do strúhanky. Do panvice si nalejeme olej v dostatočnom množstve, aby v nich guličky plávali. Vyprážame do zlatista.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
A popular L-shaped house project with a terrace and a hip roof.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.