TopTip

Rožňavský diecézny biskup Stanislav Stolárik napísal Slovo pastiera

Rožňavský diecézny biskup Stanislav Stolárik napísal Slovo pastiera TK KBS

Rožňavský diecézny biskup Stanislav Stolárik napísal Slovo pastiera, tentokrát na tému: Všetci poďme spolu k jasličkám. Biskup Stolárik v liste píše, že všetci tvoríme jedno spoločenstvo, všetkých sa nás dotýka lockdown, a preto oslovuje všetkých a ponúka adventné predsavzatie. „Je potrebné hľadať spôsob, ako môže každý ako dobrovoľník pomôcť, urobiť chorým a vyčerpaným nákup, upratať im, prejaviť im blízkosť, napr. zatelefonovať, modliť sa s nimi i za nich, zvlášť za zomierajúcich, a žehnať im, alebo sa prihlásiť na pomocné práce do nemocnice, do sociálnych zariadení a tak podobne. To všetko pomôže oveľa viac ako špekulovanie, šomranie, kritizovanie, to vôbec nepomáha. Vidieť v núdznom, chorom, vyčerpanom brata, to môže byť spôsob spoločného kráčania synodálnou cestou, na ktorú nás pozval Svätý Otec František. Fratelli tutti – všetci sme bratia. Aj na našej adventnej ceste nádeje k radosti z Ježišovho narodenia, ktoré je silným znamením nového života,“ uvádza Stanislav Stolárik, rožňavský biskup.
Všetci sme teda pozvaní k betlehemským jasliam a tak biskup Stanislav Stolárik ponúka ďalšiu aktivitu:
Na záver Roka sv. Jozefa 8. decembra pri večernej svätej omši o 18:00, ktorú bude vysielať aj Rádio LUMEN, sa všetci v diecéze, i vy, čo ste prežívali tento rok spolu s nami, zveríme znova sv. Jozefovi.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.