TopTip

Rehoľa augustiniánov organizovala púť Prešov – Gaboltov 2021 s názvom Na ceste za Kristom

Rehoľa augustiniánov organizovala púť Prešov – Gaboltov 2021 s názvom Na ceste za Kristom TK KBS

Rehoľa augustiniánov zorganizovala púť Prešov – Gaboltov 2021 s názvom Na ceste za Kristom. Začala sa v Košiciach, pokračovala v Prešove a zavŕšili ju adoráciou a svätou omšou v Gaboltove. Ako pre Rádio Lumen povedal Juraj Pigula, predstavený Rehole sv. Augustína na Slovensku, tohtoročná púť, aj keď má už 29-ročnú tradíciu, je tak trochu netradičná.
Augustiniánska púť Prešov - Gaboltov sa na Slovensku koná už takmer tri desaťročia. Prečo práve tento ročník je netradičný, vysvetlil predstavený Rehole augustiniánov Juraj Pigula. „Zvyčajne sme prespávali v kultúrnych domoch, v školách a starostovia, riaditelia škôl si nemôžu dovoliť teraz prijať pútnikov. Tak práve preto netradičná, lebo sme sa rozhodli, že budeme každý deň prespávať doma, tak sme zredukovali vlastne týždennú púť.“
Prvý deň bol v znamení Panny Márie Ružencovej. “Vyrazili sme z Košíc, z Ťahanoviec, smerom do Obišoviec do prvého sanktuária Košickej arcidiecézy a cestou sme sa zastavili aj pri Panne Márii Narodenia v Malej Vieske. Druhý deň smerujeme z Prešova do Veľkého Šariša, kde je svätyňa Panny Márie Karmelskej a posledný deň zavŕšime v Bardejovských kúpeľoch smerom do Gaboltova, náš cieľ - gaboltovskú Pannu Máriu Karmelskú,“ povedal augustinián Juraj.
Púť je zároveň aj duchovnou obnovou a teda každý deň sa nesie v istej téme. „Tento rok sme si vybrali rôzne časti encyklík pápeža Františka. Prvý deň išlo o tému ekologická spiritualita pápežovej encykliky Lauda to Si'. Druhý deň sme mali radostnú spiritualitu z encykliky Evangelii gaudium a posledný deň sme mali z encykliky Fratelli tutti, tzv. bratskú spiritualitu,“ vysvetlil Juraj Pigula.
Predstavený Rehole augustininánov Juraj Pigula sa teší značnému záujmu mladých o putovanie a aj konkrétne o túto púť. „Prvý deň sme boli 30-ti, druhý podobne, takže záujem vidno, že nezhasol o púte, o putovanie.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.