TopTip

Rádio LUMEN získa na Turíce nový vietor do plachiet

Rádio LUMEN získa na Turíce nový vietor do plachiet

Aj vďaka vám sme Rádio LUMEN a aj vďaka vám sa môžeme neustále zlepšovať. Po novej aplikácii, sprehľadnení webu a podcastov, prinesieme 24. mája ďalšiu inováciu. 

Bohatší web

Najnovší redizajn internetovej stránky v roku 2021 sleduje nielen predchádzajúce ciele čitateľov webu. Internet sa stal miestom, kde radi hľadáme informácie. Avšak tých overených a skutočne pravdivých je nedostatok. Rádio LUMEN ponúka spravodajstvo z Cirkvi a z podstatného diania z domova i zo sveta z pohľadu veriaceho človeka. Tvorcovia spravodajstva nie sú závislí na žiadnej finančnej skupine vo vlastníckom pozadí a taktiež nemusia plniť biznis ciele svojich vlastníkov. Toto je v slovenskom mediálnom priestore mimo katolíckych médií skôr rarita ako samozrejmosť. Práve preto LUMEN po novom ponúka na svojom webe reportáže zo spravodajských súhrnov Infolumen. Ak nestíhate počúvať, alebo sa chcete vrátiť k výberu zo spravodajstva z diania v Cirkvi na Slovensku v textovej podobe, máte čo čítať. Slovenské katolícke rádio tak obohacuje obsah svojho webu, kde popri spravodajstve nájdete aj informácie o vysielaní, duchovné povzbudenia našich biskupov a správy od zahraničných spravodajcov či aktuálne komentáre alebo svedectvá.

„Cieľom nielen grafických zmien na našom webe je profilovať našu stránku ako informačný portál, kde sa ľudia dozvedia exkluzívne, pravdivé a zaujímavé informácie z Cirkvi. Rádio LUMEN ponúka veľmi pestré spravodajstvo na dennej báze. Na našej stránke zistíte, čo sa deje v Cirkvi a prinášame aj témy, ktoré v iných médiách nenájdete. Pozývam vás presvedčiť sa a navštíviť náš web lumen.sk,“ vysvetľuje podstatu zmien Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN, n.o.

Prehľadnejšie podcasty

LUMEN má už svoj profil na najznámejších podcastových aplikáciách (Apple podcast, Google podcast, Spotify). Takýmto spôsobom používatelia, ktorí vyhľadávajú podcasty, ľahko nájdu nahrávky svojich obľúbených relácií, ktoré si môžu kedykoľvek vypočuť. K profilu Rádia LUMEN na najznámejších podcastových aplikáciách sa poslucháči prekliknú aj cez zoznam relácií uvedených na webovej stránke rádia.

Nová mobilná aplikácia

Nová mobilná aplikácia Rádia LUMEN už bude fungovať aj na najmodernejších mobilných telefónoch. Určitá skupina poslucháčov si obľúbila počúvanie rádia cez svoj mobilný telefón alebo tablet. Mnohí z priaznivcov rádia tak robia napríklad v práci, pretože nechcú vyrušovať svojich kolegov. Mobilná aplikácia je v takejto situácii mimoriadne praktická. Stiahnuť si ju môžete do zariadení s operačným systémom Android a taktiež do zariadení so systémom od spoločnosti Apple. Oproti doteraz používanej aplikácii prináša množstvo noviniek. Aplikáciu nájdete veľmi jednoducho, stačí do vyhľadávača zadať Rádio LUMEN a podľa známeho žlto-bieleho loga ju ľahko spoznáte.

Podstatnou novinkou je to, že aplikácia už neponúka len prehrávanie vysielania, ale poskytuje aj informácie o programe Rádia LUMEN. Používatelia môžu vidieť názov piesne a interpreta, ktorú v danej chvíli počujú z vysielania.

Ideme ďalej

Séria noviniek sa nekončí. Prekvapenie, ktoré začujú poslucháči predovšetkým vo vysielaní, je nachystané na pondelok 24. mája. Symbolicky po slávnosti Zoslania Ducha Svätého dávajúceho nový vietor do plachiet apoštolom sa niečo podobné udeje aj vo vysielaní katolíckeho rádia. Buďte pri tom v pondelkovej Lumenáde s Martinom Šajgalíkom od 6:00 a spoznajte stále modernejší, lepší a inovatívnejší LUMEN. Podrobnosti vám teraz ešte neprezradíme, no ak by ste predsa len chceli vidieť aspoň náznak toho, čo sa chystá, zavítajte na naše sociálne siete (Facebook a Instagram).

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.