TopTip

Rádio LUMEN vysiela už 28 rokov!

Rádio LUMEN vysiela už 28 rokov!

7. apríla 2021 si pripomíname už 28. výročie založenia slovenského katolíckeho rádia. S pribúdajúcimi rokmi, vysielačmi a poslucháčmi sme sa stali súčasťou života veriacich.

S myšlienkou zriadiť slovenské kresťanské rádio prišiel biskup Mons. Pavol Hnilica. Mons. Rudolf Baláž, diecézny banskobystrický biskup, bol v roku 1992 ochotný začať budovať toto dielo. Samotné vysielanie sa začalo na Zelený štvrtok 7. apríla 1993. Išlo o Rádio Mária a vysielalo štyri hodiny denne. Signál z antény prvého vysielača neumožňoval príjem ani na území celej Banskej Bystrice. Ešte bez pevnej programovej štruktúry.

Dnes Rádio LUMEN vysiela 24 hodín denne pestrý program pre všetky vekové kategórie. Pravidelne organizuje púte do Krakova, komunikuje s poslucháčmi na sociálnych sieťach a najnovšie sprístupnilo nahrávky relácií aj cez najznámejšie podcastové služby.

Za 28 rokov existencie sme pokryli takmer celé územie Slovenska a veriacim ľuďom ponúkame nielen priame prenosy svätých omší, ale aj interaktívne vysielania, spravodajstvo a všestrannú publicistiku. Ako jedna z mála rozhlasových staníc vysielame napríklad pravidelne aj pre najmenších. Lumen rástol na Slovensku postupne, za 28 rokov si už našiel pevné miesto v mnohých domácnostiach a túto priazeň poslucháčov si nesmierne vážime.
Je to až malý zázrak, že takáto rozhlasová stanica je tu už tak dlho bez podpory veľkých sponzorov. Za podporu ďakujeme slovenským otcom biskupom a vám, našim poslucháčom.
Aby sme tu mohli byť aj naďalej, vytvorili sme systém patrónov - našich pravidelných podporovateľov, ktorých odmeňujeme za pravidelné darcovstvo v prospech našej neziskovej organizácie PRE LUMEN. 
Práve vďaka takejto podpore si raz za pár rokov môžeme dovoliť aj rozšíriť naše vysielanie, zabezpečiť nový vysielač, či skvalitňovať naše služby. 
Vďaka vám, našim poslucháčom, hľadíme aj do budúcnosti s nádejou. Lumen tu bude tak dlho, ako to vy, naši podporovatelia, budete chcieť...

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.