TopTip

Rádio LUMEN v roku 30. výročia svojho založenia spomína na zakladateľov

Rádio LUMEN v roku 30. výročia svojho založenia spomína na zakladateľov

Všimli ste si naše každodenné citáty na facebooku Rádia LUMEN? Aktuálny rok je pre slovenské katolícke rádio púťou k 30. výročiu jeho založenia. A tak si pripomíname výroky ľudí, ktorí sa pričinili o zrod tohto diela.

Rádio LUMEN na svojom facebooku každé ráno povzbudzuje svojich poslucháčov krátkou myšlienkou v grafickej podobe. Doteraz to boli predovšetkým myšlienky svätcov alebo citáty z duchovných projektov Konferencie biskupov Slovenska.

Len nedávno rádio predstavilo špeciálne logo k 30. výročiu svojho založenia. „K doteraz známemu logu sme pridali trojku a spolu so znakom nášho rádia, ktorý tvorí začínajúce písmeno "L" v symbolike slnka (Kristus ako slnko, teda svetlo nášho života), sme docielili náznak čísla 30. Táto grafická úprava ponecháva vyniknúť naše logo, a zároveň k nemu pridáva niečo nové a aktuálne," vysvetľuje Jakub Akurátny z marketingového oddelenia, ktorý pripravil špeciálne jubilejné logo.

Nové logo sa objavuje aj na citátoch na facebooku Rádia LUMEN, ktoré v prechádzajúcich týždňoch pripomínali myšlienky Rudolfa Baláža, zosnulého banskobystrického diecézneho biskupa. V aktuálnych dňoch sú na citátoch myšlienky biskupa Pavla (Mária) Hnilicu. „Zaujímavosťou z histórie je fakt, že hoci dnes mnohí pripisujú založenie Rádia LUMEN biskupovi Rudolfovi Balážovi, tvorcom prvotnej myšlienky bol biskup Pavol (Mária) Hnilica. Biskup Baláž naňho nadviazal a stal sa prvým v realizovaní jeho nápadu," pripomenula Beata Zemančíková z marketingového oddelenia Rádia LUMEN.

Pozývame aj vás povzbudiť sa myšlienkami ľudí, ktorí už pred 30 rokmi cítili potrebu mať svoje katolícke rádio aj na Slovensku. Nájdete ich na facebooku Rádia LUMEN.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.