TopTip

Rádio LUMEN na začiatku pôstneho obdobia pripravilo pre poslucháčov duchovnú obnovu

Rádio LUMEN na začiatku pôstneho obdobia pripravilo pre poslucháčov duchovnú obnovu TK KBS

Rádio LUMEN na začiatku pôstneho obdobia pripravilo pre svojich poslucháčov jednodňovú duchovnú obnovu. Program s názvom Vykroč do pôstu s Ježišom, ktorý pre nás postavil jeden most z dvoch dosiek a z troch klincov, vysielala naša rozhlasová stanica v rôznych častiach dňa. 

 

Mimoriadna situácia si vyžadovala mimoriadne riešenie. Popolcová streda ako začiatok pôstneho obdobia je pre každého jedného kresťana veľkou výzvou. Keďže sa stále nemôžeme spoločne stretnúť v chráme, pripravili sme spoločné vykročenie do pôstu prostredníctvom duchovnej obnovy. Svätú omšu v banskobystrickej katedrále celebroval diecézny biskup Marián Chovanec. „Prosme, drahí bratia a sestry, aby nám dal Pán Boh milosť využiť tento veľký pôst čo najlepšie, čo najužitočnejšie pre zdravie našich duší,“ povedal.


O dvanástej hodine sa prihovoril poslucháčom Rádia Lumen na tému tohtoročný pôst a Rok svätého Jozefa biblista František Trstenský. „Pôstne obdobie je časom, ktorý predchádza a pripravuje na Veľkú noc, na slávnosti smrti a zmŕtvychvstania Pána Ježiša,“ uviedol vo vysielaní.


V programe nechýbala modlitba Korunky Božieho milosrdenstva z Kežmarku či pobožnosť krížovej cesty so svätým Jozefom. „Kríž Jozefovho rozhodnutia tvorí stret pochybovania a jeho vnútorného sveta lásky. Stret reálneho videnia vecí a sveta jeho milujúceho srdca. Stret, v ktorom si chce zachovať svoju tvár a česť a v ktorom nechce Márii ublížiť, nechce ju zraniť ani potupiť,“ povedal banskobystrický dekan Peter Staroštík.


Rádio LUMEN zároveň oznámilo meno exercitátora rozhlasových duchovných cvičení pred Veľkou nocou. Bude ním Marián Bublinec, farár v Krupine, a biskupský vikár pre katechézu a novú evanjelizáciu. Venovať sa bude osobe svätého Jozefa.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.