TopTip

Rádio LUMEN dostalo zelenú najmenej do roku 2030

Rádio LUMEN dostalo zelenú najmenej do roku 2030 Mons. Stanislav Zvolenský počas priameho prenosu z Katedrály svätého Františka Xaverského v Banskej Bystrici.

Rada pre vysielanie a retransmisiu predĺžila platnosť licencie R/119 na rozhlasové vysielanie vysielateľovi Rádio LUMEN, spol. s r.o. (programová služba Rádio Lumen) do 4. 6. 2030.

Predĺženie licencie je základným atribútom pre rozvoj rozhlasovej stanice a neustále skvalitňovanie vysielania. Ide o nevyhnutný predpoklad, aby rádio vôbec mohlo vysielať a pôsobiť na našom trhu. Je to dobrá správa, že aj Rada pre vysielanie a retransmisiu vidí v Rádiu LUMEN relevantné a etablované médium a stabilnú súčasť slovenského rozhlasového éteru. Minimálne do roku 2030 chceme stále plniť svoje poslanie a byť svetlom pre ľudí, ktorí hľadajú duchovnú dimenziu v ponuke slovenských rozhlasových staníc," uviedol Martin Šajgalík, programový riaditeľ Rádia LUMEN. 

Rádio LUMEN začalo vysielať 7. apríla 1993. V súčasnosti je vo vlastníctve slovenských katolíckych diecéz. Som rád, že Rádio LUMEN ukázalo svoju dôležitú úlohu počas pandémie, ktorá bolestne zasiahla do života Cirkvi. Naši veriaci sa nemohli zúčastňovať na bohoslužbách a priame prenosy cez rozhlas boli pre nich vítaným duchovným osviežením. Naše rádio má pred sebou aj na najbližších viac ako 9 rokov veľmi dôležitú úlohu. V čase, keď aj v rozhlasovom éteri počujeme rôzne hlasy, nemal by zaniknúť hlas Boží. Pevne verím, že rádio sa tejto úlohy zhostí aj na najbližšie roky. Všetkým jeho pracovníkom žehnám v ich úsilí a práci pre dobro veriacich a celej cirkvi," povedal Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup-metropolita a zároveň predseda Rady pre spoločenské komunikačné prostriedky pri KBS.

Slovenská katolícka rozhlasová stanica si nedávno pripomenula 28. výročie svojho založenia. Pre svojich poslucháčov len nedávno inovovala internetovú stránku, sprehľadnila ponuku podcastov a sprístupnila novú mobilnú aplikáciu. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.