TopTip

Rada pre rodinu pri Konferencii biskupov Slovenska chce byť viac v kontakte so všetkými

Rada pre rodinu pri Konferencii biskupov Slovenska chce byť viac v kontakte so všetkými TK KBS

Rada pre rodinu pri Konferencii biskupov Slovenska chce byť viac v kontakte s kňazmi, manželmi, rodinami a spoločenstvami, aby si mohli byť v nápomoci v pastoračnej starostlivosti o rodiny. Spustila preto svoj vlastný youtube kanál a tiež profil na facebooku. Zároveň sa môžu záujemcovia prihlásiť do infomailu, prostredníctvom ktorého je možné získať aktuality o aktivitách rady priamo do emailových schránok.
Rada Konferencie biskupov Slovenska pre rodinu prišla podľa jej predsedu, košického eparchu vladyku Cyrila Vasiľa na Vianoce s darčekom pre všetkých, ktorým záleží na šírení evanjelia rodiny. „Pán Ježiš pri povolení učeníkov povedal: Spustite siete. A aj na to, aby sa evanjelium rodiny mohlo šíriť, sú tiež potrebné siete,“ povedal.
Každá sieť je podľa vladyku Cyrila Vasiľa tvorená z malých očiek. Čím je sieť hustejšia, tým je pevnejšia a účinnejšia. „Preto aj v Rade pre rodinu pri Konferencii biskupov Slovenska spúšťame teraz niekoľko sietí a nástrojov, prostredníctvom ktorých chceme viazať siete s kňazmi, aktívnymi manželmi, rodinami, farnosťami, hnutiami a spoločenstvami, aby sme im mohli byť nápomocní v pastoračnej starostlivosti o rodiny.“
Vladyka preto pozýva všetkých k spoločnému tkaniu sietí. „Prostredníctvom našich nových komunikačných kanálov, aby sa takto evanjelium rodiny mohlo dostať naozaj do každého domu.“
Rada KBS pre rodinu pripravuje podklady pre KBS a usmerňuje činnosť a pastoračné aktivity pre rodinu. Viac informácií nájdete na stránke rodina.kbs.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.