TopTip

Pútnický areál v Obišovciach prechádza v posledných rokoch veľkými premenami

Pútnický areál v Obišovciach prechádza v posledných rokoch veľkými premenami TK KBS

Pútnický areál diecézne sanktuárium v Obišovciach prechádza v posledných rokoch veľkými premenami a od februára 2020 prebieha v Kostole Ružencovej Panny Márie a priľahlom pútnickom areáli rozsiahla rekonštrukcia. Cez víkend bola na tomto mieste svätá omša spojená s posvätením kostola. Slávnosti predsedal košický arcibiskup Bernard Bober. „V roku 2011 bol farský kostol v Obišovciach vyhlásený za diecézne sanktuárium. Pravidelne v prvé soboty v mesiaci sa tu konajú fatimské pobožnosti. A vďaka obetavosti farníkov a príspevkom veriacich z celej arcidiecézy sa podarila potrebná rekonštrukcia. „Obnovený stánok Boží bude útočiskom človeka, pútnika túžiaceho po láske a milosrdenstve nebeského Otca. Hoci je pred nami ešte veľa roboty, ako je rekonštrukcia už kapacitne nevyhovujúceho vonkajšieho oltára, alebo je potrebné upraviť exteriér pútnického areálu, to podstatné sa udeje práve tu a teraz, keď budeme svedkami posvätenia oltára a kostola,“ hovorí farár Michal Harakaľ.
Boh býva tam, kde ho človek vpustí, uviedol vo svojom príhovore arcibiskup Bernard Bober. Pripomenul aj fakt, že obišovský kostol je miestom stretávania sa s Bohom už celé stáročia. „Vaši predkovia tu postavili prvý kostol ešte niekedy koncom stredoveku. Druhý kostol stál na tomto mieste ako pútnický už od roku 1662. Od roku 1774 sa tu uchováva milostivý obraz Panny Márie, ktorý je kópiou Trnavskej Madony. A my ju vzývame už ako našu Obišovskú a Ružencovú Pannu Máriu. Ten terajší, v poradí tretí kostol, tu bol postavený v roku 1865.“
V areáli diecéznej svätyne v Obišovciach sa nachádza aj pútnický dom blahoslavenej Anny Kolesárovej a najbližším podujatím na tomto mieste bude Fatimská sobota, pripravovaná na 3. júla.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.