TopTip

Prvé lastovičky z adventnej súťaže Čas vďačnosti

Prvé lastovičky z adventnej súťaže Čas vďačnosti zdroj foto: pexels.com

Rozbehli sme prvé kolo adventnej súťaže Čas vďačnosti. V týždni po prvej adventnej nedeli píšete príbehy o vďačnosti kňazovi. Výherca týždenného kola postupuje do veľkého finále o pobyt do Bešeňovej.

Už počas Prvej adventnej nedele ste nám poslali prvé príbehy v ktorých ďakujete duchovným osobám. Ich skrátené verzie uverejňujeme aj na našom webe. Ďakujeme vám, že nám pomáhate vnášať atmosféru vďačnosti do spoločnosti!

Tu je aktuálny výber z vašich príbehov:

Kňaz, ktorý pomohol v chorobe

Slovo vďačnosť som počas týchto dní vyslovila veĺmi často. Koncom septembra som zistila; že mám zdravotný problém. Na mojom tele som si našla hrčku. Urobila sa mamografia, USG,  biopsia a ukázalo sa, že je to zlé.  Nastal celý rad vyšetrení, stresu, obáv a bolesti. Bolesti fyzickej i duševnej. Hneď som oslovila veriacich ĺudí; ktorí sa začali modliť. 

Keď som sa dozvedela, že bude i operácia neváhala som osloviť kňaza, ktorý mi dal pomazanie chorých, modlil sa a odslúžil aj v deň opárácie svätú omšu. Operácia bola teraz v novembri a zotavujem sa doma. Tomuto kňazovi som veĺmi VĎAČNÁ a aj celá naša rodinka; lebo gestom ochoty; ĺudskosti a pomoci ukázal ako vyzerá duchovná pomoc chorému. Klobúk dole pred týmto kňazom. Boh mu žehnaj! 

Kríźová cesta neskončila, lebo ma čaká ešte ďalšie vyšetrenie a následne aj rádioterapia... Musím kráčať ďalej a nevzdávať sa. (poslucháčka Marta)

Kňaz, ktorý dokáže rozveseliť

Chcela  by  som  sa  poďakovať nášmu pátrovi Hubertovi, s ktorým som prežila krásne  chvíle, keď som s ním chodila na charitu spievať a rozveseliť aj týchto ľudí bez domova. (poslucháčka Janka)

Kňaz je dobrý duchovný radca

Mojim kňazom, spovedníkom, či duchovným radcom sa stal kňaz, môj rodák a rodinný priateľ. Tohto kňaza poznám už od detstva a taktiež ho dobre poznám z rozprávania mojich starých rodičov. 
Ďakujem predovšetkým Bohu za dar života tohto kňaza.
Tento kňaz je pre mňa veľkým príkladom i  vzorom najmä v duchovnom živote. Svojmu kňazovi ďakujem za každé prijatie, venovaný čas, pochopenie i povzbudenie. Vždy, keď od neho odchádzam ,som mimoriadne povzbudená.
(poslucháčka Bibiána)

Kňazi, ktorí naozaj pomohli

Niekoľko kňazov mi naozaj pomohlo. Mala som veľké duchovné problémy a Pán Boh mi poslal do cesty ochotných kňazov, ktorí sa modlili za moje uzdravenie a oslobodenie.
Napr. Jozef Mareta (odporučil mi tiež prečítať celú Bibliu), Ivan Iskra (exorcista, modlitby za uzdravenie), Ivan Špánik (modlitby za uzdravenie).
(poslucháčka Zuzana)

Kňaz, ktorý povedal o viere môjmu manželovi

Keď pre deviatimi rokmi k nám do farnosti prišiel vdp. dekan Gustáv Lutišan s nádejou a dôverou k nášmu Pánovi som očakávala kto to bude a aký bude... Vedela som, že ho moja rodina bude potrebovať viac ako kedykoľvek predtým. Hlavne môj muž, ktorý nebol 20 rokov v kostole. Vždy keď som chodila sama s deťmi do kostola, prosila som Pána Boha, aby aj môj muž našiel k nemu cestu.
A stalo sa. Spočiatku môj muž novému kňazovi nedôveroval, no pozorne sledoval čo všetko robí a čo sa okolo neho deje. 
Jeho pozvania na kávu či čaj a otvorené dvere nielen fary, ale hlavne srdca sú pre mnohých nádejou že so svojím trápením nie sú sami . Vždy ich má kto vypočuť, ponúknuť útechu a pomoc.
Do života mojej rodiny prišla choroba a môj muž je vážne chorý. Možno práve preto že už tušil, že pán dekan je dobrý pastier,  súhlasil s tým, aby  prišiel za ním domov, i keď do kostola ešte nechodil.
Pán dekan sa vždy sa s ním porozprával, dodal mu nádej. Neskôr prijal i sviatosť pomazania chorých. I keď choroba je neúprosná a postupuje ďalej, viem že láskavosť a dobrota pána dekana prenikla aj do srdca môjho muža.
(poslucháčka Ivana)

Počas prvého adventného týždňa nám napíšte, za čo ste vďačný kňazovi (rehoľníkovi, rehoľnej sestre). Príbehy posielajte na sutaz@lumen.sk alebo poštou na adresu Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica. Nezabudnite pripísať heslo: ADVENT - ČAS VĎAČNOSTI. Uzávierka súťažného týždňa je vo štvrtok 2. decembra večer. Dovtedy je potrebné vaše príbehy doručiť elektronicky alebo klasickou poštou. Vaše listové príbehy preto odporúčame odosielať najneskôr v utorok 30. novembra.

V piatkovej Lumenáde 3. decembra o 10:10  vyhlásime výhercu týždňového kola súťaže, ktorý získa vecné ceny: kniha Snúbenci, multifunkčná šatka – bufka s logom Správne naladený, sklenená fľaša s logom Správne naladený, pero s logom Správne naladený, magnetka, káva.

Súťažíme počas všetkých adventných týždňov a vždy s inou témou vďačnosti. Spomedzi štyroch týždňových výhercov jedného odmeníme dvojnásobne. Vo finále súťaže jednému z nich dáme darčekový poukaz na pobyt pre 4 osoby v apartmáne ELEMIR v Bešeňovej. Pobyt sa vzťahuje na 5 po sebe nasledujúcich nocí. Víťazný príbeh vyhlásime v Rannom spojení 24. decembra.

Podrobnosti o celej súťaži nájdete TU.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.