TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Programové tipy: 100 rokov od narodenia sv. Jána Pavla II.

Programové tipy: 100 rokov od narodenia sv. Jána Pavla II. zdroj foto: flickr.com - CC licencia

V pondelok si pripomenieme 100 rokov od narodenia poľského pápeža. Cez víkend rozoberieme aj poslanie kresťanských médií. Pozrite si naše programové tipy. 

SV. OMŠA V SOBOTU O 8:30

Počas tretieho májového víkendu sa mala slúžiť práve v sobotu 16. mája slávnostná sv. omša v Martine na Severe pri príležitosti 45. výročia združenia Rodina Nepoškrnenej. Na púť sme sa chystali aj so stánkom Rádia LUMEN. V čase tohto plánovania sme ešte netušili, že púť sa nakoniec bude konať u nás v Banskej Bystrici, v Katedrále sv. Františka Xaverského. Vzhľadom na stále pretrvávajúce obmedzenia sa stretnutie Rodiny Nepoškvrnenej tento rok presúva do duchovnej roviny a do vysielania Rádia LUMEN. Sv. omšu v sobotu ráno o 8:30 (nielen) pre členov Rodiny Nepoškvrnenej, bude slúžiť Peter Staroštík, dekan-farár vo farnosti Banská Bystrica Katedrála v priamom prenose nášho rádia a na LIVE streame cez facebook Rádia LUMEN. 

LITERÁRNA KAVIAREŇ V SOBOTU O 15:15

Napísala tri rozprávkové knihy. Jej rozprávky nie sú určené len pre deti, ale aj pre dospelých. Cez príbehy opisuje napríklad život s aspergerovým syndrómom. Okrem písania kníh vyrába bábky a pomáha rodinám v núdzi. V literárnej kaviarni vám predstavíme tvorbu Zuzany Almáši-Koreňovej. Počúvajte v sobotu o 15:15. K rádiám vás pozýva Ondrej Rosík.

OD UCHA K DUCHU V SOBOTU O 20:15

Vieme tvoriť kresťanské médiá, ktoré oslovujú? To je téma diskusie Od ucha k duchu, ktorú vysielame naživo v sobotu večer. Budeme radi, ak sa do relácie zapojíte so svojimi otázkami a podnetmi, čím môžete inšpirovať aj samotných tvorcov z prostredia kresťanských médií, ktorí prijali pozvanie redaktora Jána Heribana. 

VITAJ DOMA RODINA V NEDEĽU O 14:00

Deti od troch do šiestich rokov dokážu pochopiť vieru. Modlia sa vlastnými slovami a viac ďakujú ako prosia. Ježiša vnímajú ako dobrého pastiera. Ako deťom vytvoriť modlitebný kútik doma? Ako sa s nimi modliť? V relácii Vitaj doma rodina sa budeme rozprávať o modlitbe detí a predstavíme si občianske združenie Átrium dobrého pastiera. Počúvajte v nedeľu o 14:00. Na stretnutie s vami sa teší Ondrej Rosík.

SV. OMŠA S BISKUPOM V NEDEĽU O 18:00

V nedeľu večer odvysielame priamy prenos sv.omše z Jezuitského kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave. Poslucháčom Rádia LUMEN sa prihovorí Mons. Jozef Haľko, bratislavský pomocný biskup

KARMEL V NEDEĽU O 20:30

90-minútová relácia Karmel, ktorú pre vás pripravil náboženský redaktor Pavol Jurčaga prinesie pohľad na život mimoriadneho pápeža. V predvečer 100. výročia jeho narodenia sa dozviete viac o zlomových okamihoch v jeho živote. 

SPOMIENKA NA PÁPEŽA V PRIAMOM PRENOSE V PONDELOK O 8:30

Svätá omša pri príležitosti 100. výročia narodenia pápeža Jána Pavla II. v Katedrále sv. Františka Xaverského si nájde miesto v našom vysielaní v pondelok ráno. Celebruje Mons. Marián Chovanec, banskobystrický diecézny biskup, káže: Mons. Branislav Koppal, generálny vikár Banskobystrickej diecézy. Prenos môžete sledovať aj na facebooku Rádia LUMEN cez LIVE stream. 

ZAOSTRENÉ V PONDELOK O 11:10

Ako zmenil koronavírus fungovanie katolíckych médií na Slovensku? Čo chcú od týchto médií ich poslucháči, diváci a čitatelia? V diskusii naživo s hosťami Martinom Šajgalíkom, programovým riaditeľom Rádia LUMEN; Jozefom Kováčikom, programovým riaditeľom TV LUX a Igorom Hankom, šéfredaktorom Katolíckych novín rozoberieme otázky ďalšieho smerovania najväčších katolíckych médií v našej krajine. Diskusiu moderuje redaktor Ivo Novák. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 29.11.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na november: Aby bol rozvoj robotizácie a umelej inteligencie vždy ľuďom na osoh.
 • Úmysel KBS na november: Aby sa prehlbovala naša úcta k Svätému Písmu, ktoré je prameňom zjavenia pravého Boha
 • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.