TopTip

Prichádza Peter našej doby a posilní nás vo viere

Prichádza Peter našej doby a posilní nás vo viere TK KBS

Prichádza Peter našej doby a posilní nás vo viere. V Pastierskom liste, ktorý sa v nedeľu čítal počas svätých omší v našich kostoloch, to píšu slovenskí biskupi. Veriacim zároveň v ňom kladú otázku, ako chceme privítať pápeža Františka. V rámci duchovnej prípravy pozývajú aj k spoločnej modlitbe za Svätého Otca, za cirkev na Slovensku a za potreby ľudí v celom svete. Slovensko navštívi viditeľná hlava katolíckej cirkvi a duchovný otec viac ako miliardy a 300 miliónov katolíkov na celom svete. Prijmime ho s radosťou, hovoria otcovia biskupi k pastoračnej návšteve Svätého Oca na Slovensku. „Naplnení očakávním biskupi kladú ľuďom otázku, ako chceme privítať pápeža Františka. Rozmýšľajme, čo môže v tomto roku 2021 Slovensko predstaviť pápežovi a pri príležitosti jeho návštevy aj celému svetu, ktorý sleduje jeho zahraničné cesty. Aké je Slovensko dnes naozaj a aké si prajeme, aby bol zajtra? Biskupi odpovedajú, že sme krajinou, ktorá je hrdá na svoje starobylé kresťanské a cyrilo-metodské korene. Krajinou, ktorá duchovne spája Západ i Východ vo svojej rímsko-katolíckej a grécko-katolíckej jednote. Vierozvestcovia, kodifikátori jazyka, buditelia, misionári, mučeníci, disidenti – tí všetci patria rovnako cirkvi na Slovensku, ako aj slovenskému národu. Naše dejiny by bez katolíckej cirkvi neboli takými, aké sú. To nám pri svojich návštevách pripomínal aj sv. Ján Pavol II,” uvádzajú biskupi Slovenska.
„Nezostaňme na povrchu, využijme v nasledujúcich mesiacoch čas na to, aby sme otvorili svoje srdcia i mysle. Zoberme do rúk Sväté Písmo, čítajme a počúvajme o Ježišovi a vyhľadajme si aj spisy pápeža Františka, ktoré máme na dosah ruky, preložené do našej reči. Spoznajme z nich lepšie toho, ktorý k nám príde,“ napísali biskupi v pastierskom liste.
Pastoračná návšteva pápeža sa bude konať v dňoch od 12. do 15. septembra.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.