TopTip

Priamy prenos v sobotu: Spomienka na biskupa Štefana Sečku

Priamy prenos v sobotu: Spomienka na biskupa Štefana Sečku

V Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule - Spišskom Podhradí bude 10. júla 2021 o 10:00 zádušná svätá omša za zosnulého spišského diecézneho biskupa Mons. Štefana Sečku v našom priamom prenose.

V Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule - Spišskom Podhradí bude 10. júla 2021 o 10:00 zádušná svätá omša za zosnulého spišského diecézneho biskupa Mons. Štefana Sečku.

Keďže v čase odchodu do večnosti spišského diecézneho biskupa Mons. Štefana Sečku kvôli pandemickým opatreniam nebolo možné suporiadať dôstojnú rozlúčku pri účasti väčšieho počtu ľudí, diecézny administrátor Mons. Ján Kuboš oznamuje, že zádušná svätá omša za spišského diecézneho biskupa Mons. Štefana Sečku bude slávená v sobotu 10. júla 2021 v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule so začiatkom o 10:00, po nej bude procesia k jeho hrobu na cintorín. Pri tejto príležitosti si pripomenieme jeho nedožité 68. narodeniny a tiež aj 120. výročie kňazskej vysviacky Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka.

Štefan Sečka, rodák zo Spišského Štvrtku, zomrel 28. októbra 2020 v levočskej nemocnici. Za spišského biskupa ho menoval 4. augusta 2011 pápež Benedikt XVI. Jeho biskupským heslom bolo “Crux Christi perficiat nos” (Kristov kríž nech nás zdokonalí). 

Rádio LUMEN okrem priameho prenosu svätej omše o 10:00 ponúkne v sobotu 10. júla od 9:30 aj medailón o živote Mons. Štefana Sečku. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 09.08.2022

  • O Božie požehnanie pre Oľgu, ktorá má dnes 64 rokov. (Katarína)
  • O uzdravenie mamy Janky z ťažkej choroby. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.