TopTip

PRIAMY PRENOS: Celoslovenská púť železničiarov v Prešove

PRIAMY PRENOS: Celoslovenská púť železničiarov v Prešove zdroj foto: pexels.com

Sv. Katarína Alexandrijská je aj patrónkou železničiarov. Rádio LUMEN v sobotu 28. novembra odvysiela priamy prenos z ich púte. Hlavným celebrantom bude Mons. Ján Babjak SJ.

Svätú Katarínu Alexandrijskú vyhlásili za patrónku slovenských železničiarov v roku 2009. Úcta k svätej Kataríne Alexandrijskej sa začala šíriť najskôr na poľských železniciach a to koncom 19. storočia. Tradícia železničiarskych pútí sa začala v poľskej Čenstochovej.

Tohtoročná púť sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení. Z tohto dôvodu železničiari nebudú organizovať mimoriadne vlaky zvážajúce pútnikov z rôznych častí Slovenska. Priamy prenos Rádia LUMEN umožní sledovať toto liturgické slávenie aj tým, ktorí sa do prešovskej katedrály z kapacitných dôvodov nezmestia. 

Rádio LUMEN z dôvodu priameho prenosu z Prešova 28. novembra neodvysiela, ako obvykle, rannú sv. omšu z banskobystrickej katedrály a upravuje svoj sobotný predpoludňajší program nasledovne:

06:00 Ranné spojenie
08:30 Kláštory a rehoľný život
09:00 Viera do vrecka

10:00 Emauzy - mimoriadny prenos:  Priamy prenos sv. liturgie z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove v rámci celoslovenskej púťe železničiarov pri príležitosti sviatku patrónky železničiarov sv. Kataríny Alexandrijskej. Hlavný celebrant: Mons. Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup a metropolita.
12:00 Anjel Pána

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 25.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.