Celková čiastka
Zostávajúci čas
Miera prenasledovania, ktoré zažívajú po celom svete kresťania, sa podľa kritérií OSN blíži k definícii genocídy. Uvádza to správa britskej vlády, na ktorej spolupracoval biskup Trur. "Dôkazy ukazujú nielen geografické šírenie protikresťanského prenasledovania, ale tiež jeho rastúcu závažnosť. V niektorých regiónoch sa úroveň a povaha prenasledovania pravdepodobne blíži k medzinárodnej definícii genocídy, podľa toho, čo prijala OSN," cituje správu Christian Today.
Dokument varuje, že extrémistické skupiny na miestach, ako je Sýria, Irak, Egypt, severovýchodná Nigéria a Filipíny, sa snažia o vyhladenie kresťanov. Ďalej správa tvrdí, že "úmysel vymazať všetky dôkazy kresťanskej prítomnosti" v týchto krajinách bol prejavený násilnými činmi, ako je odstránenie kríža a zničenie cirkevných stavieb a iných kresťanských symbolov. Aj únos duchovných osôb predstavuje "priamy útok" na štruktúru a vedenie cirkvi.
"Tam, kde sa tieto a ďalšie incidenty stretávajú s príznakmi genocídy, budú vlády musieť priviesť páchateľov k spravodlivosti, k pomoci obetiam a prijať preventívne opatrenia do budúcnosti," uviedla správa. Hlavný dopad týchto činov proti kresťanom je exodus. Kresťanstvo teraz čelí možnosti, že bude vyhladené v častiach Blízkeho východu, kde sú jeho korene."
"Požiadal som biskupa Trura, aby vydal nezávislú, čestnú, neochvejnú a tvrdú správu. To, čo mi dnes dodal, je pre poctivé čítanie," vyhlásil minister zahraničných vecí Jeremy Hunt. "Priebežná správa pricházda tesne po desivých útokoch na Srí Lanke, ničivom útoku na dve mešity v Christchurchu a streľbe na synagógu v San Diegu. Nie je nič horšieho, než nenávidieť niekoho na základe jeho viery. To, že je to na vzostupe, by nás malo všetkých šokovať," komentoval.
ZDROJ: TKKBS
Celková čiastka
Zostávajúci čas
Info: +421 48/471 0810 Po-Pia 09:00-15:00 Facebook Instagram