TopTip

Premonštrátsky kláštor v Jasove privítal púť Rožňavskej diecézy

Premonštrátsky kláštor v Jasove privítal púť Rožňavskej diecézy TK KBS

Premonštrátsky kláštor v Jasove v sobotu privítal púť Rožňavskej diecézy. Išlo o prvú udalosť, ktorou si Rád premonštrátov tento rok pripomína 900 rokov od svojho založenia svätým Norbertom. Svätú omšu sme vám  priniesli aj vo vysielaní Rádia Lumen. 

Program diecéznej púte začal modlitbou svätého ruženca a následne svätou omšou spojenou s konsekráciou nového oltára a ambóny od majstra Jaroslava Halma. Hovorí premonštrátsky opát Ambróz Martin Štrbák. „Dnes môžme tento jubilejný rok začať sláviť tým, že konsekrujeme nový obetný stôl, do ktorého bude vložená relikvia svätého Norberta, ktorú nám venovali naši strahovskí spolubratia a zároveň, že neskôr ešte budú vložené štyri relikvie premonštrátských svätých a zároveň, že od dnešného dňa sa oficiálnym spôsobom bude čítať Božie slovo na novom ambóne.“
Slávnosti predsedal a kazateľom bol rožňavský biskup Stanislav Stolárik. Ten v homílii vyzdvihol pôsobenie premonštrátov v Jasove, ako aj ich prínos pre široké okolie. Biskup Stolárik zároveň rádu a jeho členom zaželal citlivosť na súčasnú dobu a jej potreby. „Mojím prianím pre celý tento rád je, aby boli takí veľmi citliví na Božie výzvy, ktoré v danom čase prichádzajú a myslím si, že v mnohých veciach sa snažia už reagovať. Ja im len toľko prajem, ako sa modlíme aj v našej modlitbe za kňazov, aby sme my kňazi bezpečne previedli nám zverených po tejto pozemskej púti do večnej blaženosti. Viac im zapriať neviem.“
Ďalšou veľkou udalosťou v Jasove bude 5 a 6. júna slávnosť svätého Norberta, na ktorú už teraz organizátori pripravujú bohatý duchovný program.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.