TopTip

Pred slávnosťou svätého Jozefa pripravili kňazi v Kežmarku Triduum svätého Jozefa

Pred slávnosťou svätého Jozefa pripravili kňazi v Kežmarku Triduum svätého Jozefa TK KBS

Pred slávnosťou svätého Jozefa pripravili kňazi v Kežmarku pre svojich veriacich Triduum svätého Jozefa. V tomto roku, keď prežívame aj mimoriadny Rok svätého Jozefa, ktorý vyhlásil pápež František, je to vzácna chvíľa duchovne sa na túto slávnosť pripraviť. Počas troch dní sa zamerajú na tri vlastnosti tohto svätca z Nazareta. Dôvera v Boha, vernosť manželke a starostlivosť o Božieho syna. Vyzývajú veriacich vytvoriť si v domácnosti kútik svätého Jozefa, kde si položia Bibliu, kríž, obraz alebo sochu svätého Jozefa, ruženec, sviečku a kvety. 

Hovorí dekan farnosti Kežmarok František Trstenský: „Rok svätého Jozefa vnímam ako veľkú príležitosť prehĺbiť našu vieru v rodinách podľa vzoru svätého manžela Márie a pestúna Božieho syna. Navyše na slávnosť svätého Jozefa začne v Katolíckej cirkvi aj osobitný Rok rodiny venovaný uvažovaniu nad manželskou a rodinnou láskou. Potrebujeme posilniť rodinu ako základnú bunku, lebo je to jediná cesta, ak chceme, aby celý organizmus, ktorým je cirkev a spoločnosť, boli zdravé.“
Od utorka sú zverejnené na farskej webstránke krátke zamyslenia aj s konkrétnou pastoračnou aktivitou na každý deň. V rámci prípravy na slávnosť svätého Jozefa dekan František Trstenský ponúkol tri krátke videokatechézy, v ktorých približuje postavu manžela Márie a pestúna Pána Ježiša.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.