TopTip

Práva počatých detí by mali byť chránené rovnako, ako práva všetkých ostatných

Práva počatých detí by mali byť chránené rovnako, ako práva všetkých ostatných TK KBS

Práva počatých detí by mali byť chránené rovnako, ako práva všetkých ostatných ľudí. V spoločnom vyhlásení to uviedli viaceré prolife organizácie v reakcii na očakávané hlasovanie v Národnej rade. Zástupcovia organizácií podporujú snahy a návrhy, ktoré pomôžu odstraňovať diskrimináciu, ktorá počatým deťom upiera najzákladnejšie ľudské právo, bez ktorého niet iných práv – právo na život. Pripomínajú, že ako prolife a profamily aktivisti, sa dlhodobo angažujú v prospech zlepšenia aktuálne platného komunistického potratového zákona, ktorý podľa nich nemá miesto v modernej spoločnosti 21. storočia. Preto povzbudzujú a vyzývajú poslancov, aby hľadali, našli a prijali adekvátnu zmenu legislatívy v prospech ochrany života najmenších z nás, teda nenarodených detí a ich mamičiek pred umelým potratom. „Ako žena sa viem vcítiť do náročnej situácie, ktorú tehotné mamy v núdzi prežívajú. Sama sa preto angažujem a poskytujem im už niekoľko rokov pomoc a podporu, ktorú potrebujú. Rovnako však vidím aj utrpenie, ktoré mamám spôsobuje umelý potrat. Tehotné mamy potrebujú našu praktickú pomoc a angažovanosť, ako aj jasný signál, že umelý potrat je zlý pre ne aj pre ich deti. Zaslúžia si niečo lepšie ako je umelý potrat,“ hovorí Martina Bednáriková z Pro-Life Action.
Tomáš Kováčik z Asociácie za život a rodinu hovorí, že je tu vždy lepšie riešenie ako umelý potrat. „Z našich skúsenosti v oblasti pomoci matkám zvažujúcim umelý potrat vieme, že pokiaľ je umelý potrat jednou z možností, je tak aj braný a akceptovaný. Hoci sú tu vždy lepšie riešenia, ako umelý potrat. Zákon má veľkú váhu.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.