TopTip

Posledná januárová nedeľa je tradične venovaná Katolíckej univerzite

Posledná januárová nedeľa je tradične venovaná Katolíckej univerzite TK KBS

Posledná januárová nedeľa je už tradične venovaná Katolíckej univerzite v Ružomberku. Zmyslom slávenia tejto nedele je poďakovanie všetkým priateľom, priaznivcom dobrodincom a podporovateľom za modlitby, obety a každú pomoc a podporu venovanú Katolíckej univerzite. 

 

Pri príležitosti slávenia nedele Katolíckej univerzity v Ružomberku napísal rektor univerzity Jaroslav Demko list. Pripomína v ňom, že univerzita aj naďalej formuje mysle a srdcia našich mladých, no aktuálne funguje v skrytosti. „Aj vo vysokoškolskom prostredí sa odohráva skrytý život. Stačí si len predstaviť niekoľkotisíc študentov, ktorí študujú na Katolíckej univerzite v Ružomberku, ich interakcie, vzťahy, to, ako sa snažia vzdelať, napredovať a byť osožní,“ napísal rektor.


Rektor zároveň v liste pripomína odvážnych študentov a pedagógov z fakulty zdravotníctva, ktorý sa zapojili do pomoci v boji proti koronavírusu. „Neváhajú nasadiť svoje zdravie v službe blížnym a sú zapojení do prvej línie boja s ochorením COVID-19,“ zdôraznil v liste.


Veľký kancelár Katolíckej univerzity a zároveň košický arcibiskup metropolita Bernard Bober počas nedeľnej svätej omše povedal: „Dnes ešte viac spoločne ďakujeme Bohu za to, že ako katolíci máme na Slovensku vlastný akademický priestor, v ktorom sa môžeme určiť i vychovávať, formovať myseľ i srdce vo svetle Ježišovho slova a moci jeho mena.“


Katolícka univerzita pozýva v stredu na virtuálny deň otvorených dverí. Viac informácií nájdete na webovej stránky ku.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.