TopTip

Pomocný bratislavský biskup Jozef Haľko aj v adventnom čase pokračuje vo vydávaní krátkych videí

Pomocný bratislavský biskup Jozef Haľko aj v adventnom čase pokračuje vo vydávaní krátkych videí TK KBS

Pomocný bratislavský biskup Jozef Haľko aj v adventnom čase pokračuje vo vydávaní krátkych videí s názvom Na minútku, prosím. Ide o krátke zamyslenia k nedeľnému evanjeliu. Modlite sa, to sú Ježišove slová, ktorými vrcholí evanjelium prvej adventnej nedele. Podľa biskupa Jozefa Haľka to je výzva, prežiť advent v zintenzívnenej komunikácii s Bohom. „Aby potom Vianoce, ktoré zažijeme, boli skutočné, aby to nebol len obraz a folklór, ale niečo, čo sa udeje v našom srdci. To chcel aj Johann Wichern, ktorý v roku 1839 vymyslel pre opustené deti v Hamburgu adventný veniec. Nech aj v našom srdci horí živý plameň živej komunikácie s Bohom. Majme horlivé srdce, aby sme Ježiša stretli na Vianoce ako niekoho, kto je darom pre nás, osobným darom pre každého jedného z nás,“ povedal.
Vyrovnajte mu chodníky. V tomto adventnom spomalení prirovnáva Jozef Haľko retardér na ceste k logike sv. Jána Krstiteľa, keď hovorí o tom, aby sme urovnali, čo je hrboľaté a doplnili, čo je nedostatočné. „Na to, aby ste to mohli urobiť, musíte spomaliť. Advent je naozaj doba, v ktorej by sme mali spomaliť a zamyslieť sa nad tým, nielen čo v našom živote prevyšuje ako hrboľ, čo je naviac ako hriech, ale to, čo chýba, treba dopĺňať. To je zanedbanie dobrého. A žijeme v dobe, keď stačí možno niekomu zavolať, niekoho osloviť, o niekoho sa zaujímať a urobiť tak dobrý skutok. A kde sú dvaja alebo traja v Ježišovom mene, tam je živý betlehem.“
Minútové zamyslenia biskupa Jozefa Haľka nájdete na jeho profile na sociálnej sieti.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa familiare per una famiglia di 4 – 5 persone con una stanza al piano terra.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.