TopTip

Pokračujeme v online deviatniku. Modlite sa s nami k Božej Matke

Pokračujeme v online deviatniku. Modlite sa s nami k Božej Matke Deviatnik k Panne Márii povedie Zuzana Szakácsová, konateľka Rádia LUMEN

13. mája si pripomíname zjavenia Panny Márie vo Fatime v Portugalsku. Každý večer sa budeme o 20:00 modliť deviatnik na našom facebooku. Začíname už 4. mája!

Deviatnik zostavili liturgisti Štefan Fábry a Peter Staroštík. Nájdete ho aj v knihe Panna Mária Fatimská - modlitby a pobožnosti (SSV 2017). 
Video deviatnik začíname vysielať 4.mája 2021 na našom profile na sociálnej sieti facebook vždy o 20:00. Po premiére o 20:00 sa k deviatniku môžete vrátiť kedykoľvek a pripojiť sa tak k modlitbe v čase, ktorý vám vyhovuje najviac.
Na začiatku modlitby sa sledovateľom prihovorí vždy Peter Staroštík, dekan farnosti Banská Bystrica Katedrála a vysvetlí význam úcty k Panne Márii v našich končinách. Rozjímania z pútnického miesta Studnička na Starých Horách interpretuje Zuzana Szakácsová, konateľka Rádia LUMEN. V modlitbe ju budú symbolicky sprevádzať dve z jej detí: Ninka Szakácsová(8) a Hanka Szakácsová(5). Pridá sa tiež Samuel Meško(10), syn Daniely Meškovej, ekonómky Rádia LUMEN. Technicky spolupracuje Jozef Pikula. 
Poslucháči, ktorí sa pripoja k modlitbe na facebooku uvidia každý deň zábery zo Starých Hôr, pútnického miesta Studnička a Katedrály svätého Františka Xaverského v Banskej Bystrici. 

Symbolickí traja fatimskí pastierikovia v podobe troch detí z rodín zamestnancov Rádia LUMEN
K deviatnikom k Panne Márii má konateľka Rádia LUMEN osobný vzťah. „Pred rokmi som si prešla skúsenosťou osobného uzdravenia a preto som veľmi rada, že poslucháčom môžeme sprostredkovať túto pobožnosť v mariánskom mesiaci a prosiť spoločne za svoje úmysly," približuje svoj duchovný pohľad Zuzana Szakácsová. 

V prípade videoprodukcie ide už o druhý deviatnik, ktorý pripravilo Rádio LUMEN pre svojich priaznivcov na facebooku. Z Kostola svätého Jozefa, robotníka, v Balážoch sa pred jeho sviatkom modlil Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN, n.o.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.