TopTip

PODCAST Sestra Hermana: Nedúfala som, že pápež ešte príde

PODCAST Sestra Hermana: Nedúfala som, že pápež ešte príde zdroj foto: zasvatenyzivot.sk

V rámci prípravy na príchod pápeža Františka ideme do finále. A je to tak aj v prípade nášho podcastu #TesimeSaNaSvatehoOtca. Známa rehoľníčka hovorí aj o vzťahu pápeža k mladým.

Jaroslava Matláková, rehoľným menom sestra Hermana, je rehoľníčkou Kongregácie Milosrdných sestier sv. Vincenta – Satmárok. V roku 2014 počas Roku zasväteného života žila a pracovala v Bratislave ako hovorkyňa všetkých zasvätených na Slovensku. Pracuje aj ako redaktorka v časopise pre zasvätených Zasvätený život i pre katolícku Televíziu Lux a prispieva stĺpčekmi i pre ďalšie médiá na Slovensku. Okrem tohto všetkého posledné roky pôsobila ako učiteľka na košickom gymnáziu. A momentálne je doktorandkou na katedre žurnalistiky v Ružomberku. Martin Ďurčo bol zvedavý ako vníma skutočnosť, že Slovensko za posledných 30 rokov už 4 krát navštívi Svätý Otec.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.