TopTip

PODCAST: Politickí väzni budú ocenení príplatkom k dôchodku

PODCAST: Politickí väzni budú ocenení príplatkom k dôchodku zdroj foto: pexels.com

Politickí väzni vrátane kňazov a rehoľníkov a účastníci protikomunistického odboja majú od januára nárok na nové príplatky k dôchodkom. Vyplatí ich Sociálna poisťovňa v spolupráci s Ústavom pamäti národa. V prípade zasvätených osôb je podmienkou najmenej trojmesačný pobyt v centralizovaných kláštoroch. Veteráni protikomunistického odboja dostanú okrem príplatku k pravidelnému dôchodku aj jednorazový symbolický príspevok 1989 eur. Informuje Ján Heriban.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.