TopTip

PODCAST: Nikde inde vo svete nesúdili troch biskupov naraz

PODCAST: Nikde inde vo svete nesúdili troch biskupov naraz zdroj foto: Katolícke noviny

Od monsterprocesu s biskupmi Jánom Vojtaššákom, Michalom Buzalkom a Pavlom Petrom Gojdičom uplynulo 70 rokov. Svoje tresty si vypočuli 15. januára 1951 po komunistami vopred pripravenom a zinscenovanom procese. Biskup Vojtaššák dostal 24 rokov väzenia, Buzalku s Gojdičom odsúdili na doživotie. Udalosť si pripomenula aj Konfederácia politických väzňov Slovenska prostredníctvom online svätej omše z Kostola svätého Arnolda Janssena v Bratislave. Informuje Ján Heriban.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.